Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 255 35 R19

 

Zasadniczo podczas jazdy przy niskich temperaturach opony zimowe zapewniają wiele korzyści w porównaniu do opon letnich. Wyniki testów porównawczych pokazują, że na śniegu i lodzie opony letnie wymagają znacznie dłuższej drogi hamowania niż opony zimowe. Z oponami rozmiaru 255 35 R19 zapewnisz sobie imponujące osiągi. Te szerokie opony dają poczucie bezpieczeństwa na śliskiej drodze, ponieważ szeroka powierzchnia kontaktu z nawierzchnią składa się z miękkiej mieszanki gumowej, która pozostaje elastyczna nawet w ekstremalnie niskich temperaturach i dostosowuje się do drogi. Ponadto opony zimowe 255 35 R19 dysponują zintegrowanymi rowkami profilowymi i lamelami, które zapewniają wystarczającą przyczepność i trakcję na śniegu. Bloki bieżnika z lamelami gwarantują dobrą przyczepność w zimie, a stabilne ścianki boczne zapewniają doskonałe, dynamiczne zachowanie podczas pokonywania zakrętów na suchej nawierzchni. Opony zimowe 255 35 R19 szczególnie dobrze nadają się dla wymagających kierowców, którzy nie godzą się na żadne kompromisy. Wysoka trakcja, doskonała przyczepność i bardzo dobre właściwości prowadzenia – to cechy naszych 19-calowych opon zimowych, które zapewniają sportowe wrażenia i przyjemność z jazdy zimą.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.