Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 225 55 R17

 

Opony zimowe 225 55 R17 zapewniają idealny stosunek rozmiaru do szerokości – zarówno dla kierowców skoncentrowanych na niskim zużyciu paliwa, jak i na wysokich osiągach. Dzięki szerokim rowkom bieżnika i miękkiej powłoce gumowej idealnie nadają się na zimne miesiące. Rowki bieżnika zbierają śnieg, a opona nie traci przy tym na przyczepności. Użyta powłoka zapewnia, że opony typu high-performance nie tracą na elastyczności nawet przy bardzo zimnych temperaturach i sprawdzają się w różnych warunkach drogowych.

Nasze modele 17-calowe bezpośrednio i precyzyjnie reagują na ruchy kierownicą, a ponadto świetnie radzą sobie również na krętych drogach. Nawet podczas jazdy na śliskiej i mokrej nawierzchni możesz polegać na naszych oponach zimowych 225 55 R17. Cechują się one średnią wielkością powierzchni kontaktu, dzięki czemu pewnie trzymają się drogi i nie ślizgają się łatwo. Nasze opony 17-calowe zasadniczo zapewniają również krótką drogę hamowania.

Te opony samochodowe nadają się zarówno do samochodów kompaktowych, jak i większych modeli. Proporcje tego modelu gwarantują maksymalną wszechstronność.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.