Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Wymiana opon

 

Twoje auto potrzebuje wymiany opon? Zmiana opon zimowych na letnie czy letnich na zimowe przez miliony kierowców oznacza nie tylko mnóstwo pracy dla warsztatów samochodowych, ale też długi czas oczekiwania na usługę. Uniknij długich kolejek i zarezerwuj termin online w lokalnym serwisie samochodowym Premio. 

 

  • Cena: od* 120 zł za komplet opon
  • Czas trwania wymiany opon: od 30 do 60 minut

 

Cena oraz czas trwania wymiany opon w samochodzie różni się w zależności od rozmiaru i rodzaju felgi, opony ROF i obecności czujników TPMS.

Szczegóły usługi

Szczegóły usługi

Tire Change

Wymiana opon w serwisie Premio

 

Eksperci Premio zajmą się nie tylko demontażem starych i montażem nowych opon, lecz także ich wyważeniem oraz, często zaniedbywaną, a bardzo istotną, wymianą gumowych zaworów w kołach. Jeśli koła Twojego samochodu wyposażone są w czujniki systemu TPMS, to pracownicy serwisowi mogą dodatkowo sprawdzić poprawność ich działania oraz stan mechaniczny (patrz serwis czujników TPMS). Co więcej, istnieje również możliwość pozostawienia zużytych opon w serwisie – pracownicy Premio zajmą się ich dalszą utylizacją, aby wspólnie z Tobą zadbać o środowisko.

 

Jeśli chcesz zamontować inny rozmiar opon, niż dotychczas używasz, eksperci sieci Premio również chętnie się za to wezmą. Chcesz obniżyć lub podwyższyć profil stosowanych opon? Pracownicy sieci Premio doradzą jak zrobić to w profesjonalny sposób, oferując jednocześnie odpowiednie felgi i czujniki ciśnienia.

 

Twoje auto wyposażone jest w śruby zabezpieczające felgi? Przed wizytą upewnij się, że masz w samochodzie specjalną przejściówkę, umożliwiającą odkręcenie śrub zabezpieczających.

 

Dlaczego sezonowa wymiana opon jest bardzo ważna?

 

Wymiana opon to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drodze. Zmiana opon na letnie czy zimowe to pewność, że wszelkie parametry jazdy (m.in. komfort prowadzenia auta, przyczepność oraz optymalna długość drogi hamowania) dostosowane są do danej pory roku (w tym do temperatury powietrza czy zmian pogody). 

 

 

Kiedy wymieniać opony?

 

Najważniejszym wskazaniem jest temperatura powietrza. Jako graniczną przyjmuje się temperaturę 7⁰C. Przy średniej z kilku dni powyżej tej temperatury możemy już myśleć o wymianie opon na letnie i analogicznie poniżej 7⁰C - na zimowe. Temperatura ma kluczowy wpływ na zachowanie elastyczności mieszanki opon.

 

 

Dlaczego warto wymienić opony na letnie?

 

  • Letnie opony są lepiej przystosowane do wyższych temperatur – zachowują przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, zapewniając dobre prowadzenie auta.
  • Dedykowany rodzaj mieszanek oraz specyficzny bieżnik, użyty w tego typu oponach, poprawiają efektywne zużycie paliwa oraz zwiększają komfort jazdy.
  • W przypadku opon letnich, temperatury poniżej 7 stopni Celsjusza mogą negatywnie wpływać na przyczepność, drogę hamowania czy pokonywanie zakrętów.

 

Dlaczego warto zmienić opony na zimowe?
 

  • Opony zimowe to zwiększona przyczepność zimą i skrócona droga hamowania na różnych nawierzchniach, w tym mokrych, pokrytych śniegiem czy błotem pośniegowym.
  • Są przeznaczone do jazdy w warunkach zimowych, a więc korzystanie z nich w lecie nie gwarantuje takiej samej przyczepności, komfortu, skuteczności hamowania, przyspieszenia czy prowadzenia.
  • Opony zimowe zużywają się dużo szybciej w wysokich temperaturach. 

 

Opony zimowe oczywiście znakomicie radzą sobie z zaśnieżonymi czy oblodzonymi ulicami -  ich budowa zapewnia znakomitą przyczepność na mokrych czy zaśnieżonych nawierzchniach w warunkach poniżej 7 stopni Celsjusza. 

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio.

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.