Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony Continental

Jako jeden z wiodących producentów na rynku, Continental oferuje wysoką jakość wraz ze swoimi oponami na całym świecie. Około jedna czwarta wszystkich nowych europejskich samochodów jest wyposażona w opony Continental - i to nie bez powodu, ponieważ producent stale prowadzi badania naukowe nad nowymi innowacjami. Przekonaj się sam i zamów odpowiednie opony dla swoich potrzeb:

  • Opony letnie Continental
  • Opony zimowe Continental
  • Opony całoroczne Continental

Historia opon Continental

 

Podczas gdy Continental jest obecnie zdywersyfikowanym dostawcą motoryzacyjnym, produkcja opon pozostaje w sercu firmy. Niemiecka firma została założona w Hanowerze w 1871 roku i rozpoczęła produkcję i przetwarzanie kauczuku jako "Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie". Wraz z początkiem XX wieku Continental rozszerzył swoją produkcję o opony i obecnie korzysta z ponad 100-letniego doświadczenia. Od tego momentu firma łączyła badania naukowe z rozwojem. Na przykład w 1904 roku firma Continental wyprodukowała pierwszą oponę pneumatyczną z bieżnikiem. Dziś firma jest właścicielem innych marek, w tym opon Semperit, opon Barum i opon Uniroyal.

Właściwości opon Continental


Znana na całym świecie firma stale pracuje nad ulepszeniem jakości opon Continental. Opony oferują dobrą skuteczność hamowania podczas podróży, a tym samym duże bezpieczeństwo - świetne warunki dla pełnej przyjemności z jazdy. Umożliwia to zwłaszcza technologia ContiSeal, która jest już wbudowana w wiele opon Continental. W przypadku niewielkich przebić opona sama uszczelnia otwór, dzięki czemu zapobiega bezpośrednim uszkodzeniom, a także utracie kontroli. Continental produkuje również opony do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Ponieważ pojazdy te są cięższe, opony mają o 30% mniejsze opory toczenia, co zwiększa zasięg samochodów. Oprócz wysokiej jakości opon Continental do samochodów osobowych i dostawczych, firma produkuje również opony do skuterów i rowerów.
 

 

Opony według sezonu