Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Wymiana oleju

 

Olej silnikowy wpływa na prawidłowe działanie Twojego samochodu, chroni silnik i utrzymuje dłuższą sprawność Twojego auta, dlatego jego regularna wymiana jest niezwykle ważna. Eksperci Premio chętnie zajmą się wymianą oleju w Twoim samochodzie.

 

  • Cena usługi: od* 100 zł
  • Czas trwania: ok. 30 minut

 

Cena oraz czas trwania usługi będzie się różnić w zależności od marki i modelu Twojego auta, a także jego stanu technicznego. Do ceny usługi zostanie dodatkowo doliczona cena oleju, filtra oleju oraz korka spustowego. Zapytaj o szczegóły w serwisie Premio.

Szczegóły usługi

Szczegóły usługi

Oil change

 

Jak przebiega wymiana oleju? Usługa ta, przeprowadzona przez ekspertów Premio, obejmuje następujące kroki:

 

  • Usunięcie oleju z silnika.
  • Wymiana obecnego filtra oleju na nowy.
  • Napełnienie silnika nowym olejem silnikowym o odpowiednich parametrach.
  • Wymiana uszczelki korka spustowego.
  • Ustawienie częstotliwości przeglądu (np. reset kontrolki) po przeprowadzeniu wymiany oleju zgodnie ze specyfikacją producenta pojazdu.
  • Umieszczenie pod maską naklejki, przypominającej o wymianie oleju.

 

Jak wygląda wymiana oleju silnikowego?

 

W pierwszym kroku należy opróżnić miskę olejową. Opróżnioną miskę olejową uzupełnia się nowym olejem, dobranym zgodnie z odpowiednią normą wymaganą przez producenta auta. Eksperci Premio zadbają również o wymianę filtra olejowego, który należy zastąpić nowym za każdym razem, gdy przeprowadza się tego typu usługę. Zużyty filtr może wpływać negatywnie na ciśnienie oleju, co doprowadzi do nieprawidłowego poziomu smarowania układu napędowego, przyspieszając jego starzenie i skracając czas eksploatacji.

 

Doświadczeni eksperci zajmą się procesem wymiany oleju od początku do końca. Wspólnie z Tobą zadbają również o środowisko - zużyty olej zostanie zutylizowany w specjalistycznych placówkach, zgodnie z obowiązującymi standardami.

 

Kiedy należy wymienic olej w samochodzie?

 

Eksperci rekomendują regularne sprawdzanie poziomu oraz jakości oleju w samochodzie. Wymiana oleju powinna się odbyć przynajmniej raz w roku. W zaleceniach producentów aut można znaleźć informacje co ile kilometrów należy wymienić olej. Trzeba jednak pamiętać, że na częstotliwość wymiany wpływają również styl jazdy i warunki eksploatacji danego pojazdu, dlatego najlepiej poradzić się specjalisty.

 

Dlaczego warto regularnie wymieniać olej w samochodzie?

 

Olej w czasie eksploatacji bardzo szybko się starzeje i traci swoje właściwości.

 

Regularna wymiana oleju to optymalna ochrona silnika Twojego auta, zwiększony przebieg, a także sposób na utrzymanie gwarancji producenta.

 

Zbyt niskie ciśnienie oleju jest przyczyną poważnych usterek, które wiążą się z dużymi kosztami napraw. Odpowiedni poziom oraz jakość oleju to prawidłowa praca układu smarowania, który jest odpowiedzialny za optymalną pracę silnika, zmniejszając ryzyko awarii spowodowanej tarciem. Za niskie ciśnienie spowodowane jest najczęściej przez niedostateczny poziom oleju, uszkodzenie pompy olejowej lub zatkane kanały olejowe. W serwisie Premio, specjaliści z pewnością dokonają odpowiedniej diagnozy i podpowiedzą, jakie następne kroki należy poczynić. 

 

 

Po czym poznać, że auto potrzebuje wymiany oleju?

 

Jeśli po uruchomieniu silnika na desce rozdzielczej Twojego auta zapala się kontrolka oleju i nie przestaje świecić przez jakiś czas – oznacza to, że warto jak najszybciej udać się do serwisu samochodowego. Jeśli na swoim miejscu postojowym czy na podjeździe w garażu zauważasz plamy oleju – może to oznaczać wyciek. Wyciek oleju często spowodowany jest zużyciem komponentów samochodu – ignorowanie tych symptomów może szybko przerodzić się w większy problem, a niskie ciśnienie oleju może doprowadzić do awarii silnika.

 

Jeśli zauważasz wyciek oleju, przywieź swoje auto do pobliskiego serwisu Premio, gdzie eksperci zdiagnozują problem i przedstawią Ci najbardziej optymalne możliwości naprawy.

 

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio.

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.