Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Wymiana akumulatora samochodowego

 

Wymiana akumulatora może okazać się niezbędna, kiedy silnik Twojego auta uruchamia się dużo wolniej niż wcześniej. W serwisie Premio, wykwalifikowani pracownicy pomogą Ci ustalić, czy akumulator w Twoim samochodzie należy wymienić, ekspert z pewnością doradzi również, jaki akumulator jest właściwy dla modelu Twojego auta. Serwisy samochodowe Premio posiadają wybór akumulatorów pasujących do większości modeli samochodów.

 

Umów się na przegląd stanu akumulatora samochodowego i poradź się eksperta.

 

  • Ile kosztuje wymiana akumulatora?od* 50 zł
  • Ile czasu zajmuje wymiana akumulatora?od 20 minut

 

Cf’[Cena oraz czas trwania usługi będzie się różnić w zależności od marki i modelu Twojego auta, a także jego stanu technicznego. Zapytaj o szczegóły w serwisie Premio.

Szczegóły usługi

Batteries Fitting

W serwisie Premio, wykwalifikowany personel oferuje pełne spektrum usług, związanych z akumulatorem Twojego auta, włączając w to przegląd akumulatora, pomoc w doborze i montażu nowego oraz jego kodowaniu a także sprawdzenie ładowania alternatora, co zapewni pewność działania systemu. Dbając o Twój samochód, eksperci Premio chcą również zadbać o środowisko – w razie potrzeby mogą dokonać profesjonalnej utylizacji zużytego akumulatora.

 

Prosty i skuteczny test akumulatora samochodowego pozwoli ekspertom Premio ocenić stan pracy układu ładowania. Ocena stanu stan akumulatora i – co najważniejsze – diagnoza jego usterek, pozwala uniknąć sytuacji, gdy stosunkowo niewielka usterka przerodzi się w bardziej kosztowny problem. Co więcej, jeżeli chcesz usunąć usterki silnika, potrzebne jest dobre źródło prądu, aby móc właściwie i profesjonalnie wykonać diagnostykę.

 

Akumulatory samochodowe dla systemu start-stop

 

 System start-stop staje się coraz popularniejszy i można go znaleźć w coraz większej liczbie nowych samochodów. Wiąże się to z chęcią redukcji emisji spalin do atmosfery.

 

System start-stop odpowiada za automatyczne wyłączanie i ponowne włączanie silnika, obniżając tym samym zużycie paliwa i emisję szkodliwych produktów spalania. Tego typu technologia wymaga większego poświęcenia uwagi systemowi ładowania oraz częstszej kontroli źródeł prądu. W serwisach Premio, personel posiada akumulatory zaprojektowane do aut z systemem start-stop.

 

Na akumulatory producent udziela 12 miesięcznej gwarancji. Zaleca się dodatkowo kontrolę akumulatora oraz systemu co 3 miesiące.

 

Po czym poznać że akumulator jest do wymiany?

 

Jeżeli masz problem z otworzeniem pojazdu za pomocą kluczyka, nie możesz uruchomić silnika, a kontrolki na zestawie wskaźników migają - są to oznaki rozładowanego akumulatora. Częste przeglądy układu ładowania oraz akumulatora potrafią znacząco wydłużyć jego czas eksploatacji, a w konsekwencji zaoszczędzić czas oraz finanse.  Ponad jedna trzecia awarii samochodów związana jest z wadliwym akumulatorem. Regularny przegląd akumulatora samochodowego w serwisie Premio oraz, w razie konieczności, jego wymiana, to pewność, że na drodze nic Cię nie zaskoczy.

 

Rozładowany akumulator samochodowy

 

Akumulator samochodowy ładuje się w większości modeli samochodów podczas prowadzenia pojazdu w warunkach zalecanych przez producenta pojazdu. Czasami jednak zdarza się zapomnieć np. o wyjęciu ładowarki z gniazda zasilania, następuje pobór prądu, co doprowadza do destrukcji akumulatora. Co więcej, akumulator – jak każda inna część auta – zużywa się z biegiem lat. Jeśli masz problem z rozładowanym akumulatorem – poniżej znajdziesz kilka kroków, które powinny Ci pomóc. Nic oczywiście nie zastąpi wizyty w profesjonalnym serwisie, jednak być może poniższe czynności pomogą Ci w trudnej sytuacji.

 

  • Jeśli silnik Twojego samochodu próbuje się uruchomić, wciąż może istnieć szansa, że pojedziesz dalej.
  • Sprawdź, czy multimedia, światła, dodatkowe obciążenia są wyłączone – jeśli nie, wyłącz je.
  • Przed kolejną próbą uruchomienia silnika podłącz ładowarkę do akumulatora i podładuj, aby dojechać do serwisu Premio
  • Jeśli tego typu działania musisz podejmować częściej, jeśli Twój akumulator rozładowuje się, mimo że nie zostawiłeś włączonej żadnej elektryki – jest to oznaką poważniejszego problemu. Odwiedź lokalny serwis Premio, gdzie wykwalifikowany personel dokona profesjonalnych oględzin Twojego akumulatora.
  • Staraj się nie podłączać za pomocą tzw. kabli rozruchowych, zewnętrznych źródeł prądu, ponieważ może dojść do uszkodzenia sterowników.

 

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio

 

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.