Wróć do listy usług

Serwis świateł samochodowych

 

Przepalona żarówka czy słabiej świecące reflektory – niezależnie od sytuacji, samodzielne sprawdzenie i ewentualna naprawa oświetlenia samochodowego to trudne zadanie. Serwis oświetlenia warto oddać w ręce specjalistów Premio.

 

Skontaktuj się z serwisem i zarezerwuj wizytę

Serwis oświetlenia

Serwis oświetlenia

Pełna widoczość na drodze to Twoje bezpeczeństwo. Zadbaj o nie.


Usługa dostępna w wybranych lokalizacjach

Szczegóły usługi

Szczegóły usługi

 
  • Ekspert Premio dokona szczegółowych oględzin oświetlenia Twojego auta oraz sprawdzi, czy wszystkie zewnętrzne światła działają.
  • Jeśli zajdzie taka potrzeba i po Twojej uprzedniej akceptacji, ekspert wymieni również niedziałające żarówki.
  • Warto zawsze wymieniać żarówki parami, aby uniknąć różnic w natężeniu oświetlenia po obu stronach pojazdu, co może mieć wpływ na widoczność drogi. Jedna przepalona żarówka może oznaczać, że druga wkrótce również przestanie działać.

 

W serwisach Premio dysponujemy szerokim wyborem oświetlenia samochodowego:

 

  • Reflektory przednie.
  • Przednie i tylne światła przeciwmgielne.
  • Kierunkowskazy.
  • Światła mijania.
  • Światła hamowania.
  • Oświetlenie pozycyjne.
  • Światła podświetlające tablicę rejestracyjną.

 

 

Jak wygląda serwis oświetlenia samochodowego?

 

Wymiana żarówki w samochodzie wydaje się banalnym zadaniem, z którym poradzi sobie nawet niedoświadczony kierowca. Konstrukcja współczesnych samochodów jednak często uniemożliwia bezproblemowe wykonanie tej czynności – okolice silnika są gęsto zabudowane i nie jest łatwo zamontować nową żarówkę.

 

Ponadto, coraz więcej aut wyposażonych jest w światła ksenonowe czy oświetlenie LED – tego typu światła powinny być serwisowane przez specjalistę.

 

Każdy samochód posiada inny typ żarówek, a sposób ich montażu zależy od marki i modelu auta. W serwisach Premio dostępne są żarówki, pasujące do każdego samochodu.

 

Dlaczego należy zadbać o oświetlenie samochodowe?

 

Zgodnie z przepisami, oświetlenie samochodowe musi być w pełni sprawne i dotyczy to wszystkich rodzajów zamontowanych w samochodzie świateł. Niesprawne oświetlenie może się skończyć nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego podczas kontroli drogowej.

 

Zepsuta żarówka to zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno Twojego, jak i innych uczestników ruchu, także pieszych. Podczas nocnej jazdy nie będziesz mieć pełnej widoczności drogi, inni kierowcy również nie będą w stanie dostrzec Twojego samochodu na czas. Żarówki należy wymienić, kiedy tylko się przepalą.

 

Niedziałające oświetlenie to również negatywny wynik okresowego badania technicznego w Stacji Kontroli Pojazdów.

 

Jeśli planujesz podróż samochodem za granicę, w wielu krajach Europy obowiązują odpowiednie przepisy, nakładające na kierowcę obowiązek posiadania w aucie zapasowych żarówek. Posiadanie zestawu zapasowego to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie podczas zagranicznej podróży – ich niewielki rozmiar sprawia, że bez problemu można przechowywać je np. w schowku.

 

Kiedy zdecydować się na serwis oświetlenia?

 

Zauważyłeś niedziałający reflektor lub przepaloną żarówkę w dowolnej części Twojego auta lub deska rozdzielcza informuje Cię o niedziałającym oświetleniu poprzez odpowiednią kontrolkę? Podczas jazdy nocą lub w gorszych warunkach pogodowych oświetlenie nie poprawia widoczności w odpowiednim stopniu? Czas skontaktować się z lokalnym serwisem Premio.

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio.

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.

Światła samochodowe: rodzaje i funkcje

Świateł w samochodzie jest wiele - sprawdź ich rodzaje i funkcje.

Dowiedz się więcej

Nocna jazda – o czym trzeba pamiętać?

Na co zwracać uwagę podczas nocnej jazdy samochodem?

Dowiedz się więcej

Dlaczego trzeba myć samochód?

Czy dbanie o czyste auto wpływa na bezpieczeństwo na drodze?

Dowiedz się więcej