Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Przegląd układu hamulcowego

 

Samochód potrzebuje przeglądu układu hamulcowego? Umów się na wizytę w lokalnym serwisie Premio, gdzie wykwalifikowany pracownik przeprowadzi profesjonalną diagnostykę układu hamulcowego Twojego samochodu i poinformuje Cię, jeżeli któryś jego element wymagać będzie dalszych kroków.

 

 • Cena przeglądu układu hamulcowego: od* 50 zł
 • Ile trwa przegląd układu hamulcowego? Ok. 30 minut

 

Cena oraz czas trwania usługi będzie się różnic w zależności od marki i modelu Twojego auta, a także jego stanu technicznego. Zapytaj o szczegóły w lokalnym serwisie Premio.

Szczegóły usługi

Szczegóły usługi

Podstawowy przegląd układu hamulcowego pozwoli ekspertowi ocenić bezpieczeństwo oraz niezawodność hamulców Twojego samochodu. Dokona on diagnostyki mechanicznej, aby wykryć ewentualne usterki, które wymagają dalszej interwencji w serwisie Premio.

 

Podczas przeglądu układu hamulcowego, ekspert sprawdzi:

 • Poziom oraz jakość płynu hamulcowego.
 • Zużycie klocków hamulcowych.
 • Zużycie tarcz hamulcowych.
 • Właściwe działanie hamulca postojowego.

 

Dodatkowo możesz zapytać w serwisie o rozszerzony przegląd układu hamulcowego, podczas którego sprawdzone zostanie prawidłowe działanie systemu zacisków hamulcowych, bębnowego układu hamulcowego oraz przeprowadzona zostanie podstawowa diagnostyka komputerowa.

 

Profesjonalnie przeprowadzony przegląd pozwoli ekspertowi sieci Premio zadecydować o kolejnych krokach, np. o naprawie czy wymianie konkretnych części układu hamulcowego.

 

Jak wygląda przegląd układu hamulcowego?

W serwisie Premio zostanie dokonany przegląd Twoich hamulców, a eksperci sprawdzą najdrobniejszy szczegół na podstawie starannie przygotowanej listy kontrolnej, dzięki czemu masz pewność, że żaden element nie zostanie pominięty. Eksperci wnikliwie sprawdzą każdą część układu hamulcowego.

 

 • Na specjalnym stanowisku dokonane zostaną pomiary oraz kompleksowa diagnostyka hamulców.
 • Jeśli usterka tego wymaga, sprawdzone zostanie bicie tarczy hamulcowej za pomocą czujnika zegarowego oraz pomiar zużycia tarczy hamulcowej według dokumentacji producenta.
 • Eksperci zbadają zużycie klocków hamulcowych oraz prawidłowość działania zacisków hamulcowych.
 • Sprawdzone zostanie zużycie szczęk, bębnów hamulcowych oraz prawidłowość działania tego układu.

 

Profesjonaliści Premio dokonają precyzyjnego przeglądu Twoich hamulców pod kątem nieszczelności oraz starzenia całej instalacji, a jeśli nie znajdą żadnych usterek, wymagających naprawy - możesz wracać na drogę z pewnością, że układ hamulcowy Twojego auta działa bez zarzutu. Jeśli jednak przegląd wykaże konieczność naprawy, otrzymasz profesjonalną ekspertyzę oraz poznasz kolejne kroki, które należy podjąć, aby układ hamulcowy znów działał w stu procentach.

 

Co więcej, przed wykonaniem naprawy lub wymiany części, pracownicy serwisu przedstawią Ci ofertę cenową z dokładną wyceną towarów oraz usług zgodnie z dokumentacją producenta pojazdu, z włączeniem podatku VAT.

 

Czy naprawa hamulców jest objęta gwarancją?

 

Wszelkie czynności oraz części zamienne objęte są gwarancją producenta na wady produkcyjne i/lub wady montażowe na okres 12 miesięcy, licząc od daty zakupu (wyłączając zużycie materiału ciernego). Każda naprawa i usługa jest wykonana zgodnie z dokumentacją producenta.

 

 

Dlaczego warto zrobić przegląd układu hamulcowego?

 

Hamulce to jeden z najważniejszych układów czynnych w samochodzie, wpływający bezpośrednio na bezpieczeństwo na drodze. Utrudnione oraz szybko zmieniające się warunki, jakie panują podczas jazdy autem, wpływają na szybkie zużywanie układu hamulcowego, dlatego potrzebna jest szczegółowa diagnostyka, przeprowadzona przez wykwalifikowanych ekspertów Premio. Nowe samochody mają pod maską coraz więcej mocy, a różne modele aut posiadają różne systemy hamulcowe, których przegląd wymaga specjalistycznej wiedzy.

 

Regularny serwis układu hamulcowego to zatem mądra decyzja, która zwiększy bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.

 

 

Po czym rozpoznać zużyte hamulce?

 

Niektóre modele samochodów, poprzez odpowiedni system, poinformują Cię o tym, że coś jest nie tak z układem hamulcowym Twojego auta. Poniżej znajdziesz kilka objawów zużytych hamulców:

 • Nietypowy hałas podczas hamowania może oznaczać, że klocki hamulcowe Twojego auta są nadmiernie wyeksploatowane i wymagają wymiany – co więcej, również tarcze hamulcowe prawdopodobnie powinny zostać wymienione.
 • Jeśli podczas hamowania zauważasz, że samochód ściąga na lewo lub na prawo, może to być oznaką usterki układu hamulcowego.
 • Jeśli pedał hamulca wydaje się miękki, możliwe, że wyciek płynu hamulcowego spowodował przedostanie się powietrza do układu hydraulicznego.
 • Pulsujący pedał hamulca może być oznaką odkształconej tarczy lub bębna hamulcowego.

 

Zużyte hamulce to poważny problem – jeśli zauważasz w swoim samochodzie któryś z tych problemów to niezwłocznie skontaktuj się z najbliższym serwisem Premio.

 

 

Które elementy układu hamulcowego mogą wymagać dalszych działań?

 

Po wykonaniu wnikliwego przeglądu hamulców, pracownik serwisu Premio przedstawi profesjonalną diagnozę i wspólnie z Tobą podejmie decyzję co do dalszych działań. Elementy układu hamulcowego, które często wymagają dalszych kroków, to m.in.:

 

Klocki hamulcowe

 

Możliwe, że przegląd wykaże problem z klockami hamulcowymi. Pracownicy sprawdzą grubość klocków hamulcowych – muszą zostać wymienione m.in. wówczas, gdy osiągną minimalny poziom zużycia, określony w dokumentacji i zależny od producenta samochodu. Obecnie często w autach znajdują się systemy, informujące o minimalnym zużyciu klocków hamulcowych.

 

Tarcze hamulcowe

 

Jeśli podczas przeglądu pracownik zauważy problem ze zużyciem tarcz hamulcowych, to możliwym dalszym krokiem może być konieczność ich wymiany.

 

Płyn hamulcowy

 

Jakość działania układu hamulcowego auta zależy również w dużej mierze od płynu hamulcowego, który z czasem, na skutek wchłaniania wilgoci z otoczenia,  traci swoje właściwości. Podczas przeglądu ekspert zdiagnozuje, czy płyn hamulcowy wymaga dalszych działań w serwisie Premio. Zaleca się, by wymieniać płyn hamulcowy nie rzadziej niż co 2 lata lub 50 000 km.

 

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio.

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.