Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony Michelin


Opony Michelin powstają na bazie ponad 100-letniego doświadczenia. Jako jeden z największych producentów opon, Michelin jest obecny na całym świecie i znany z wysokiej jakości opon wszelkiego rodzaju. Podbijaj rózne tory z oponami Michelin - zarówno w zwykłym ruchu drogowym, jak i na pełnym gazie na torze wyścigowym. Asortyment firmy obejmuje opony do różnych pojazdów na każdą porę roku:

  • Opony letnie Michelin
  • Opony zimowe Michelin
  • Opony całoroczne Michelin

Historia opon Michelin

 

Sukces francuskiej marki ma swój początek w 1889 roku, ale nie zaczyna się bezpośrednio od samochodów. Bracia Edouard i André Michelin przejęli zakład produkcyjny, który przetwarzał gumę. Michelin & Compagnie zaczyna więc od gumowych uszczelek i piłek dla dzieci. Przełomowy pomysł pojawił się z rowerem. Podczas wymiany opony Edouard wpadł na pomysł zastosowania opone pneumatycznej. Pomysł szybko rozwinął się dalej i w 1895 roku pierwszy pojazd z 4 pneumatycznymi oponami wziął udział w wyścigu samochodowym - właśnie z tego powodu został zdyskwalifikowany.

Właściwości opon Michelin

 

Od tego czasu firma pracuje nad optymalizacją swoich opon pod kątem większej trwałości, komfortu i przyczepności. Dzis opony Michelin są obecnie bardzo popularne w samochodach osobowych, ale także w ciężarówkach i motocyklach. Marka jest również szczególnie znana ze swojej białej maskotki o nazwie Bibendum, która w 2000 roku otrzymała nagrodę za najlepsze logo firmowe wszech czasów przyznaną przez Financial Times. Firma przez lata badała także liczne technologie dla transportu. Oprócz tworzenia map drogowych, Przewodnik Michelin jest popularnym przewodnikiem po hotelach i restauracjach. Polski zakład produkcyjny opon Michelin znajduje się w mieście Olsztyn.
 

 

Opony według sezonu