Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

clear search submit search
  close error modal

  Gdzie chcesz skorzystać z usług Premio?

  Wpisz lokalizację lub kod pocztowy, żeby znaleźć serwis Premio w Twojej okolicy.

  Opony Goodyear

  Jednym z czynników wpływających na dobór odpowiednich opon jest lokalny klimat.

  • Opony letnie: przeznaczone są do jazdy w łagodnych warunkach oraz w temperaturze 7°C lub wyższej.
  • Opony całoroczne: mają dobre osiągi przez cały rok, na różnych nawierzchniach i w różnych warunkach atmosferycznych.
  • Opony zimowe: zoptymalizowane są pod kątem niskich temperatur do 7°C, z bieżnikiem zapewniającym doskonałą przyczepność.

  Nasza rewolucyjna technologia RunOnFlat umożliwia jazdę do 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h pomimo utraty ciśnienia w oponie. Oznacza to brak konieczności wymiany opony na poboczu, a także mniejsze ryzyko rozerwania jej podczas jazdy.

  Podejdź do swojego samochodu i sprawdź oznaczenie na ściance bocznej.

  • Pierwsza trzycyfrowa liczba to szerokość opony.
  • Dwucyfrowa liczba po znaku ukośnika to oznaczenie profilu.
  • Litera "R" to symbol opony radialnej. Oznacza to, że warstwy biegną promieniowo w poprzek opony.
  • Średnica koła mówi nam o rozmiarze koła, do którego opona ma pasować.
  • Indeks nośności i indeks prędkości są odpowiednio liczbami i literami odpowiadającymi rozmiarowi opony.

   

  Czy Twój samochód jest wyposażony w system monitorowania ciśnienia w oponie (TPMS)?

  Jest to wyposażenie standardowe wszystkich modeli począwszy od 2015 roku.
  Aby się tego dowiedzieć, przekręć kluczyk do pozycji Wł., ale nie uruchamiaj silnika. Jeśli na desce rozdzielczej zaświeci się lampka, jak ta na poniższej ilustracji, oznacza to, że samochód jest wyposażony w system TPMS


  Nie masz pewności? Możesz to również sprawdzić w instrukcji obsługi pojazdu.

  System TPMS monitoruje ciśnienie powietrza w oponach. Dzięki niemu kierowca otrzymuje informacje o rzeczywistym poziomie ciśnienia w oponach.

   

  Opony Goodyear to innowacje oraz wysokie osiągi dla najbardziej wymagających kierowców – wartości, na których opiera się filozofia tej marki. Każdego dnia specjaliści Goodyear pracują nad innowacyjnymi technologiami, dzięki czemu opony tego producenta są nieustannie ulepszane.

   

  Historia marki Goodyear

  Charles Goodyear

   

  W 1898 roku w miejscowości Akron, Frank Seiberling założył firmę Goodyear Tire & Rubber Company – która od samego początku zajmuje się produkcją opon. Produkty firmy szybko osiągnęły sukces (należały do nich m.in. sterowce, balony czy też ogumienie do samolotów). Innowacyjność marki Goodyear potwierdza jej historia – to właśnie założony przez nią w Akron ośrodek badawczy był jednym z pierwszych tego typu obiektów na świecie. To tutaj powstała np. technologia opon RunOnFlat.

   

  Rok 1957 to otwarcie tzw. GICL (ang. The Goodyear Innovation Center), czyli drugiego ośrodka badawczego firmy, a zarazem pierwszego w Europie, w miejscowości Colmar-Berg w Luksemburgu. To właśnie z luksemburskiego ośrodka wywodzi się wielokrotnie nagradzana technologia AMT (czyli technologia automatycznego utrzymywania ciśnienia w oponach).

   

  Marka Goodyear była także obecna przez bardzo długi okres w historii sportów motorowych,  dołączając w 1964 r do elitarnego grona producentów opon dla F1.

   

  Goodyear przez następne 35 lat aktywnie udoskonalał technologicznie ogumienie wyścigowe. W 1971 r. firma zaprezentowała opony typu slick, które na stałe zagościły w Formule 1 i stały się wręcz jej symbolem. Całkowicie gładki bieżnik pozbawiony rowków i lamelek zapewniał w połączeniu ze specjalną mieszanką klejącą doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni.

  Wysoki standard bezpieczeństwa i doskonała przyczepność charakterystyczne dla producenta, przez długi czas były podstawą wszystkich wyścigów organizowany na torach Formuły 1. Warto także wspomnieć, że to właśnie ta marka wprowadziła po raz pierwszy w 1983 r. deszczową oponę z radialną osnową i bieżnikiem kierunkowym.

   

  Współczesna historia to obecność marki w klasie LMP2 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC), Europejskiej Serii Le Mans od sezonu 2021, Brytyjskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych (BTCC) oraz za pośrednictwem nowego partnerstwa medialnego z czołowym europejskim nadawcą sportowym, Eurosport, dla Pucharu Świata Samochodów Turystycznych FIA (WTCR) oraz Pure ETCR, pierwszej serii wyścigów w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek (umowa obowiązuje od sezonu 2020).

   

  Opony Goodyear produkowane są w 46 fabrykach na terenie 21 krajów, w tym również w Polsce – w fabryce opon Dębica, skąd ogumienie Goodyear trafia do dziesiątek krajów na całym świecie.

  Goodyear motorsport

  Opony letnie

  EfficientGrip Performance 2

  EfficientGrip Performance 2

   

  Jedź 50% kilometrów dalej dzięki oponom EfficientGrip Performance 2*.
   

  • Jedź 20% kilometrów dalej w porównaniu do drugiego najlepszego testowanego konkurenta**.
  • Najkrótsza droga hamowania na suchej i mokrej nawierzchni***.
  EAGF1AS5

  Eagle F1 Asymmetric 5

   

  Luksusowy komfort ze zwiększoną skutecznością hamowania na mokrej nawierzchni.
   

  • Doskonała na mokre i suche nawierzchnie.
  • Zwiększony poziom przyczepności do drogi.
  EAGF1SUPSP

  Eagle F1 SuperSport

   

  Opona zainspirowana motorsportem, zapewniająca doskonałą przyczepność i prowadzenie na suchych drogach.

   

  • Przeznaczona do samochodów sportowych.
  • Doskonała przyczepność przy dynamicznej jeździe.
  • Skuteczne hamowanie na suchych i mokrych nawierzchniach.
  EAF1SUSPRS

  Eagle F1 SuperSport RS

   

  Opona dedykowana do jazdy na torze, o fantastycznych osiągach na suchej nawierzchni.
   

  • Wyjątkowe osiągi na suchej nawierzchni.
  • Doskonała przyczepność i wydajność na suchej nawierzchni.
  • Zwiększona stabilność podczas pokonywania zakrętów.
  • Doskonała stabilność podczas jazdy z dużą prędkością.

  Opony zimowe

  UG9+

  UltraGrip 9+

   

  Lepsze osiągi i wydajność w warunkach zimowych.

   

  • Świetna przyczepność w zimowych warunkach.
  • Krótka droga hamowania na wszystkich nawierzchniach w warunkach zimowych.
  • Zwiększone przebiegi.
  UGPERF+

  UltraGrip Performance+

   

  Lepsze osiągi na mokrej, suchej i zimowej nawierzchni.

   

  • Zminimalizowane ryzyko aquaplaningu.
  • Zwiększona przyczepność na zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchniach.
  UGPERFSUG1

  UltraGrip Performance SUV Gen-1

   

  Krótsza droga hamowania SUV-a we wszystkich warunkach zimowych.

   

  • Krótsza droga hamowania na wszystkich drogach zimowych*.
  • Zwiększona przyczepność opony.
  • Doskonałe prowadzenie w trudnych zimowych warunkach.

  Opony całoroczne

  VEC4SEASG3

  Vector 4Seasons Gen-3

   

  Doskonałe właściwości na suchej, mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Więcej zwycięstw w testach niż jakakolwiek inna testowana marka*.

   

  • Przeznaczona na suche, mokre i zaśnieżone nawierzchnie.
  • Wysoka odporność na aquaplaning w całym cyklu użytkowania opony.
  • Skrócona droga hamowania na suchych drogach.

  EfficientGrip Performance 2

  * Test wewnętrzny. W porównaniu z poprzednikiem — modelem EfficientGrip Performance. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V; samochód testowy: VW Golf 7; lokalizacja testu: otwarte drogi w Luksemburgu i Francji

  ** O 20%/11 000 km większy przebieg w porównaniu do drugiego najlepszego testowanego konkurenta. Przebieg (tj. do momentu osiągnięcia dozwolonej granicy zużycia bieżnika) w porównaniu do czterech najnowszych konstrukcji konkurentów w kategorii opon letnich z segmentu high performance (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Testy przeprowadziła w listopadzie 2019 r. organizacja TÜV SÜD Product Service GmbH na zlecenie spółki Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V; samochód testowy: VW Golf Mk7; lokalizacja testu: otwarte drogi w środkowych Niemczech. Numer raportu: 713171748. Pełny raport jest dostępny na stronie: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

  *** Krótsza droga hamowania na suchej i mokrej nawierzchni w porównaniu do wszystkich testowanych opon konkurentów. W porównaniu do czterech najnowszych konstrukcji konkurentów w kategorii opon letnich z segmentu high performance (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Testy przeprowadziła w listopadzie 2019 r. organizacja TÜV SÜD Product Service GmbH na zlecenie spółki Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V; samochód testowy: VW Golf VII; lokalizacja testu: ATP Papenburg (Niemcy), GPG Mireval (Francja), TÜV SÜD PS Garching (Niemcy), Neubiberg (Niemcy). Numer raportu: 713171748. Pełny raport jest dostępny na stronie: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

   

  UltraGrip Performance SUV Gen-1

  *W porównaniu do następnego najlepszego wyniku testu. Testowany przez TÜV SÜD Product Service GmbH w lutym 2016 r. na zlecenie Goodyear Dunlop. Testowane produkty: Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1, Bridgestone Blizzak LM-80 EVO, Conti WinterContact TS850P, Michelin Latitude Alpin LA2. Rozmiar opon: 235/65 R17; Pojazd testowy: Audi Q5 2.0 TDI; Tory testowe: Mireval (F), Saariselkä (Fin), Montpellier (F), Garching (D); Raport nr 713074748-04 dostępny pod linkiem https://www.goodyear.eu/content/dam/gydu/page-assets/homepage/tire-test-reports/TUV-SUD-Tire-Test-2016-Report-No-713074748-04-GY-UGP-G1-SUV.pdf.

   

  Vector 4Seasons Gen-3

  *W oparciu o 40 recenzji przeprowadzonych od listopad 2013 r. do marsz 2020 r., przez wiodące i niezależne europejskie magazyny oponiarskie. Obliczenia te oparte są o ilość zwycięstw opon marki Goodyear w testach z kategorii „najlepsze opony całoroczne” w stosunku do wszystkich konkurentów. Więcej informacji znajduje się pod adresem https://www.goodyear.eu/pl_pl/consumer/legal-disclaimer-test-claims/more-all-season.html