Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony Goodyear

 

Opony Goodyear to innowacje oraz wysokie osiągi dla najbardziej wymagających kierowców – wartości, na których opiera się filozofia tej marki. Każdego dnia specjaliści Goodyear pracują nad innowacyjnymi technologiami, dzięki czemu opony tego producenta są nieustannie ulepszane.

 

Historia marki Goodyear

Charles Goodyear

 

W 1898 roku w miejscowości Akron, Frank Seiberling założył firmę Goodyear Tire & Rubber Company – która od samego początku zajmuje się produkcją opon. Produkty firmy szybko osiągnęły sukces (należały do nich m.in. sterowce, balony czy też ogumienie do samolotów). Innowacyjność marki Goodyear potwierdza jej historia – to właśnie założony przez nią w Akron ośrodek badawczy był jednym z pierwszych tego typu obiektów na świecie. To tutaj powstała np. technologia opon RunOnFlat.

 

Rok 1957 to otwarcie tzw. GICL (ang. The Goodyear Innovation Center), czyli drugiego ośrodka badawczego firmy, a zarazem pierwszego w Europie, w miejscowości Colmar-Berg w Luksemburgu. To właśnie z luksemburskiego ośrodka wywodzi się wielokrotnie nagradzana technologia AMT (czyli technologia automatycznego utrzymywania ciśnienia w oponach).

 

Marka Goodyear była także obecna przez bardzo długi okres w historii sportów motorowych,  dołączając w 1964 r do elitarnego grona producentów opon dla F1.

 

Goodyear przez następne 35 lat aktywnie udoskonalał technologicznie ogumienie wyścigowe. W 1971 r. firma zaprezentowała opony typu slick, które na stałe zagościły w Formule 1 i stały się wręcz jej symbolem. Całkowicie gładki bieżnik pozbawiony rowków i lamelek zapewniał w połączeniu ze specjalną mieszanką klejącą doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni.

Wysoki standard bezpieczeństwa i doskonała przyczepność charakterystyczne dla producenta, przez długi czas były podstawą wszystkich wyścigów organizowany na torach Formuły 1. Warto także wspomnieć, że to właśnie ta marka wprowadziła po raz pierwszy w 1983 r. deszczową oponę z radialną osnową i bieżnikiem kierunkowym.

 

Współczesna historia to obecność marki w klasie LMP2 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC), Europejskiej Serii Le Mans od sezonu 2021, Brytyjskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych (BTCC) oraz za pośrednictwem nowego partnerstwa medialnego z czołowym europejskim nadawcą sportowym, Eurosport, dla Pucharu Świata Samochodów Turystycznych FIA (WTCR) oraz Pure ETCR, pierwszej serii wyścigów w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek (umowa obowiązuje od sezonu 2020).

 

Opony Goodyear produkowane są w 46 fabrykach na terenie 21 krajów, w tym również w Polsce – w fabryce opon Dębica, skąd ogumienie Goodyear trafia do dziesiątek krajów na całym świecie.

Goodyear motorsport

Opony letnie

EfficientGrip Performance 2

EfficientGrip Performance 2

 

Jedź 50% kilometrów dalej dzięki oponom EfficientGrip Performance 2*.
 

 • Jedź 20% kilometrów dalej w porównaniu do drugiego najlepszego testowanego konkurenta**.
 • Najkrótsza droga hamowania na suchej i mokrej nawierzchni***.
EAGF1AS5

Eagle F1 Asymmetric 5

 

Luksusowy komfort ze zwiększoną skutecznością hamowania na mokrej nawierzchni.
 

 • Doskonała na mokre i suche nawierzchnie.
 • Zwiększony poziom przyczepności do drogi.
EAGF1SUPSP

Eagle F1 SuperSport

 

Opona zainspirowana motorsportem, zapewniająca doskonałą przyczepność i prowadzenie na suchych drogach.

 

 • Przeznaczona do samochodów sportowych.
 • Doskonała przyczepność przy dynamicznej jeździe.
 • Skuteczne hamowanie na suchych i mokrych nawierzchniach.
EAF1SUSPRS

Eagle F1 SuperSport RS

 

Opona dedykowana do jazdy na torze, o fantastycznych osiągach na suchej nawierzchni.
 

 • Wyjątkowe osiągi na suchej nawierzchni.
 • Doskonała przyczepność i wydajność na suchej nawierzchni.
 • Zwiększona stabilność podczas pokonywania zakrętów.
 • Doskonała stabilność podczas jazdy z dużą prędkością.

Opony zimowe

UG9+

UltraGrip 9+

 

Lepsze osiągi i wydajność w warunkach zimowych.

 

 • Świetna przyczepność w zimowych warunkach.
 • Krótka droga hamowania na wszystkich nawierzchniach w warunkach zimowych.
 • Zwiększone przebiegi.
UGPERF+

UltraGrip Performance+

 

Lepsze osiągi na mokrej, suchej i zimowej nawierzchni.

 

 • Zminimalizowane ryzyko aquaplaningu.
 • Zwiększona przyczepność na zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchniach.
UGPERFSUG1

UltraGrip Performance SUV Gen-1

 

Krótsza droga hamowania SUV-a we wszystkich warunkach zimowych.

 

 • Krótsza droga hamowania na wszystkich drogach zimowych*.
 • Zwiększona przyczepność opony.
 • Doskonałe prowadzenie w trudnych zimowych warunkach.

Opony całoroczne

VEC4SEASG3

Vector 4Seasons Gen-3

 

Doskonałe właściwości na suchej, mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Więcej zwycięstw w testach niż jakakolwiek inna testowana marka*.

 

 • Przeznaczona na suche, mokre i zaśnieżone nawierzchnie.
 • Wysoka odporność na aquaplaning w całym cyklu użytkowania opony.
 • Skrócona droga hamowania na suchych drogach.

Opony według sezonu

EfficientGrip Performance 2

* Test wewnętrzny. W porównaniu z poprzednikiem — modelem EfficientGrip Performance. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V; samochód testowy: VW Golf 7; lokalizacja testu: otwarte drogi w Luksemburgu i Francji

** O 20%/11 000 km większy przebieg w porównaniu do drugiego najlepszego testowanego konkurenta. Przebieg (tj. do momentu osiągnięcia dozwolonej granicy zużycia bieżnika) w porównaniu do czterech najnowszych konstrukcji konkurentów w kategorii opon letnich z segmentu high performance (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Testy przeprowadziła w listopadzie 2019 r. organizacja TÜV SÜD Product Service GmbH na zlecenie spółki Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V; samochód testowy: VW Golf Mk7; lokalizacja testu: otwarte drogi w środkowych Niemczech. Numer raportu: 713171748. Pełny raport jest dostępny na stronie: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

*** Krótsza droga hamowania na suchej i mokrej nawierzchni w porównaniu do wszystkich testowanych opon konkurentów. W porównaniu do czterech najnowszych konstrukcji konkurentów w kategorii opon letnich z segmentu high performance (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Testy przeprowadziła w listopadzie 2019 r. organizacja TÜV SÜD Product Service GmbH na zlecenie spółki Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V; samochód testowy: VW Golf VII; lokalizacja testu: ATP Papenburg (Niemcy), GPG Mireval (Francja), TÜV SÜD PS Garching (Niemcy), Neubiberg (Niemcy). Numer raportu: 713171748. Pełny raport jest dostępny na stronie: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

 

UltraGrip Performance SUV Gen-1

*W porównaniu do następnego najlepszego wyniku testu. Testowany przez TÜV SÜD Product Service GmbH w lutym 2016 r. na zlecenie Goodyear Dunlop. Testowane produkty: Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1, Bridgestone Blizzak LM-80 EVO, Conti WinterContact TS850P, Michelin Latitude Alpin LA2. Rozmiar opon: 235/65 R17; Pojazd testowy: Audi Q5 2.0 TDI; Tory testowe: Mireval (F), Saariselkä (Fin), Montpellier (F), Garching (D); Raport nr 713074748-04 dostępny pod linkiem https://www.goodyear.eu/content/dam/goodyear/consumer/common/tire-test-reports/TUV-SUD-tire-test-2016-report-no-713074748-04-GY-UGP-G1-SUV.pdf.

 

Vector 4Seasons Gen-3

*W oparciu o 40 recenzji przeprowadzonych od listopad 2013 r. do marsz 2020 r., przez wiodące i niezależne europejskie magazyny oponiarskie. Obliczenia te oparte są o ilość zwycięstw opon marki Goodyear w testach z kategorii „najlepsze opony całoroczne” w stosunku do wszystkich konkurentów. Więcej informacji znajduje się pod adresem https://www.goodyear.eu/pl_pl/consumer/legal-disclaimer-test-claims/more-all-season.html