Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Przegląd klimatyzacji samochodowej

 

W celu zapewnienia możliwie najlepszych warunków prowadzenia samochodu, zwiększenia komfortu kierowcy i pasażerów – warto skorzystać z przeglądu klimatyzacji samochodowej, przeprowadzonego przez ekspertów sieci Premio.

 

 • Cena przeglądu klimatyzacji: od* 120 zł
 • Ile trwa przegląd klimatyzacji samochodowej? Ok. 30 minut. 

 

Cena oraz czas trwania usługi będzie się różnić w zależności od marki i modelu Twojego auta, a także jego stanu technicznego. Zapytaj o szczegóły w lokalnym serwisie Premio.

Szczegóły usługi

Szczegóły usługi

Jak przebiega przegląd klimatyzacji samochodowej?

 

Podczas podstawowego przeglądu klimatyzacji w serwisie Premio, wykwalifikowani pracownicy:

 • Sprawdzają ciśnienie w układzie klimatyzacji.
 • Sprawdzają koniecznośc wymiany filtra kabinowego.
 • Sprawdzają poprawność działania układu nawiewów.

 

 

Przegląd klimatyzacji samochodowej – dalsze kroki

 

Przegląd klimatyzacji samochodowej to pierwszy krok do dalszych działań. Pozwoli on fachowcom sieci Premio na ustalenie, jakich konkretnie usług potrzebujesz – każde działanie jest z Tobą uprzednio konsultowane, a pracownicy serwisów Premio przystępują do pracy jedynie po uzyskaniu Twojej zgody.

 

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze usługi związane z klimatyzacją w Twoim samochodzie.

Uzupełnianie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja zdaje się chłodzić w znacznie mniejszym stopniu wraz z upływem czasu? Prawdopodobnie należy uzupełnićczynnik chłodniczy.

 

Podczas tej usługi, pracownicy serwisu Premio sprawdzają poziom czynnika chłodniczego, aby zweryfikować, czy układ klimatyzacji potrzebuje uzupełnienia. Jeśli poziom czynnika chłodniczego jest poniżej wymaganej wartości – pracownicy sprawdzą układ pod kątem nieszczelności.

 

W ramach usługi, eksperci Premio sprawdzają urządzeniem diagnostycznym poprawność działania układu oraz uzupełniają czynnik chłodniczy (cena czynnika będzie się różnić w zależności od rodzaju oraz ilości, która musi zostać uzupełniona).

 

Uzupełnienie klimatyzacji samochodowej potrwa około 60 min. 

 

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej

 

Nieprzyjemny zapach może oznaczać, że klimatyzacja potrzebuje profesjonalnego wyczyszczenia– wówczas eksperci sieci Premio pozbędą się nie tylko nieprzyjemnego zapachu, ale też wszelkich zarazków i bakterii. Układ klimatyzacyjny powinien być czyszczony w odpowiedniej temperaturze, dlatego warto oddać swoje auto w ręce ekspertów.

 

Czyszczenie klimatyzacji potrwa około 60 min.

 

Uzupełnianie i czyszczenie klimatyzacji

 

Jeśli podczas przeglądu okaże się, że klimatyzacja nie tylko wydziela nieprzyjemny zapach, lecz także chłodzi w mniejszym stopniu niż wcześniej, prawdopodobnie ekspert doradzi skorzystanie z kombinacji dwóch usług: uzupełnianie klimatyzacji oraz czyszczenie jej.

 

W ramach tych usług zostanie wymieniony czynnik chłodniczy, przy pomocy odpowiedniego preparatu zostanieoczyszczona klimatyzacja, po czym pracownik serwisowy wymieni filtr kabinowy.

 

Naprawa klimatyzacji samochodowej

 

Diagnoza klimatyzacji samochodowej, którą przeprowadzą eksperci Premio, to gwarancja, że naprawa klimatyzacji samochodowej zostanie podjęta tylko w ostateczności. Regularny przegląd, czyszczenie i napełnianie klimatyzacji to dobra droga do uniknięcia kosztownej naprawy.

 

Serwis klimatyzacji z czynnikiem R1234yf

 

Nowe europejskie przypisy dotyczące ochrony środowiska, które weszły w życie 1 stycznia 2017 roku, nakładają na producentów samochodów obowiązek stosowania w układach klimatyzacji innych czynników - o obniżonym współczynniku emisji dwutlenku węgla. Obecnie większość samochodów korzysta z czynnika chłodniczego R134A. Obsługujemy oraz naprawiamy układy klimatyzacji nie tylko czynnikiem R134A, ale również nowymi czynnikami R1234yf oraz CO2. Nie masz pewności, jaki typ czynnika wykorzystywany jest w Twojej klimatyzacji? Skontaktuj się z ekspertem Premio i skorzystaj z darmowej porady. Każdy z ekspertów sieci Premio posiada uprawnienia do odzysku F-gazów cieplarnianych.

 

 

Dlaczego klimatyzacja samochodowa powinna być sprawna?

 

Sprawna klimatyzacja samochodowa to przyjemne, chłodne powietrze wewnątrz Twojego auta podczas letnich upałów oraz przeciwdziałanie zaparowanym szybom zimą. 

 

 • Klimatyzacja to komfort i bezpieczeństwo przez cały rok.
 • Czynnik chłodniczy układu klimatyzacyjnego rocznie zmniejsza się o 8-10%. Warto zadbać o jego prawidłowy poziom.
 • Uszkodzona lub nie w pełni działająca klimatyzacja zwiększa zużycie paliwa.
 • Zanieczyszczona klimatyzacja wpływa na zdrowie nasze i naszych najbliższych.

 

 

Kiedy i jak często należy robić przegląd klimatyzacji w samochodzie?

Regularne, najlepiej coroczne sprawdzanie stanu klimatyzacji samochodowej to najlepszy sposób na uniknięcie kosztownej naprawy i gwarancja, że wnętrze naszego auta będzie zawsze czyste. Klimatyzację warto napełniać co 4 lata.

 

Objawy i przyczyny awarii klimatyzacji samochodowej

 • Czujesz, że wydmuchiwane przez klimatyzator powietrze nie jest odpowiednio chłodne.
 • Z klimatyzacji wydobywa się nieprzyjemny zapach.
 • Mimo włączonej klimatyzacji, temperatura powietrza nie zmienia się.
 • Działająca klimatyzacja wydaje nietypowe dźwięki.

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio.

 

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.