Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

clear search submit search
  close error modal

  Gdzie chcesz skorzystać z usług Premio?

  Wpisz lokalizację lub kod pocztowy, żeby znaleźć serwis Premio w Twojej okolicy.

  Serwis czujników ciśnienia TPMS

   

  TPMS (ang. tire-pressure monitoring system) to system monitorujący poziom ciśnienia w oponach. Jego podstawową rolą jest informowanie kierowcy o spadku ciśnienia w oponie poprzez właściwą kontrolkę na desce rozdzielczej. Każde auto, wyprodukowane po 1 listopada 2014 roku, a sprzedawane na terenie na terenie Unii Europejskiej, musi obowiązkowo posiadać system TPMS.

   

  Czujniki ciśnienia TPMS mogą wymagać serwisu – eksperci sieci Premio posiadają niezbędny sprzęt i dysponują specjalistyczną wiedzą, która umożliwi im właściwą diagnostykę problemu i wspólne podjęcie decyzji co do kolejnych działań.

   

  • Cena dla systemów bezpośrednich:  od* 12 zł za czujnik
  • Czas trwania usługi: ok. 15 minut
    

  Cena oraz czas trwania usługi będzie się różnić w zależności od marki i modelu Twojego auta, a także jego stanu technicznego. Jeżeli zakres Twojej wizyty nie obejmuje wymiany opon, do ceny należy dodatkowo doliczyć montaż i demontaż kół. Zapytaj o szczegóły w serwisie Premio.

  Usługi z płatnością w serwisie

  Serwis czujników ciśnienia TPMS

  Serwis czujników ciśnienia TPMS

  Profesjonalny serwis czujników TPMS - diagnostyka i wymiana.

  od¹ 12,00 zł
  ¹Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.

  Szczegóły usługi

  TPMS Check

  Jak wygląda przegląd czujników ciśnienia?

   

  Podstawowy przegląd czujników ciśnienia systemów bezpośrednich obejmuje:

   

  • Podłączenie testera do złącza EOBD i odczytanie pamięci sterownika TPMS.
  • Jeżeli nie ma błędów, precyzyjny przyrząd skanuje czujnik, aby odczytać z niego informacje np. wysokość ciśnienia jaką widzi, temperaturę oraz stan baterii.
  • Po zeskanowaniu, następuje porównanie informacji ze sterownika do informacji odczytanych z czujników naszym skanerem.
  • Sprawdzony zostaje stan zaworów.
  • Sprawdzona zostaje jakość połączeń oraz czy nie są utlenione.
  • Sprawdza się, czy odpowiednia wkładka zaworowa jest użyta do odpowiedniego typu zaworu, aby zawór nie ulegał degradacji.
  • Sprawdza się, czy na każdym zaworze znajduje się odpowiedniego typu kapturek, aby nie dochodziło do degradacji lub zanieczyszczeń podczas eksploatacji.

   

  Jeżeli Twoje auto wyposażone jest w pośredni system monitorowania ciśnienia, zapytaj w serwisie o inny rodzaj przeglądu, który wymaga specjalistycznego sprzętu. Przegląd dla systemów pośrednich przebiega następująco:

   

  • Pracownik serwisu Premio podłącza tester do EOBD.
  • Odczytuje pamięć sterownika ABS, sprawdzając, czy nie ma żadnych błędów i czy system właściwie widzi prędkość obrotową koła.

   

  TPMS – co to takiego?

   

  Jeśli kontrolka na desce rozdzielczej informuje Cię o problemach z czujnikami TPMS, skontaktuj się z najbliższym serwisem Premio i umów się na wizytę. Eksperci dokonają diagnozy problemu i sprawdzą poziom ciśnienia w Twoich oponach oraz – w razie takiej konieczności – napompują je. Ponadto, sprawdzą stan opon Twojego samochodu i upewnią się, że nie są uszkodzone (co może stanowić przyczynę spadków ciśnienia).

   

  Rodzaje systemu TPMS:

  • System bezpośredni TPMS – ta instalacja posiada czujnik ciśnienia przy każdej oponie i dokonuje pomiaru poziomu ciśnienia oraz temperatury, przesyłając zebrane dane do pozostałych systemów samochodu.
  • System pośredni TPMS - ten rodzaj TPMS monitoruje ciśnienie na podstawie pomiaru obrotów koła w danym okresie czasu, przesyłając te informacje na bieżąco do układów ABS i ESP.

   

   

  Jakie są zalety posiadania czujnika TPMS?

   

  Czujnik ciśnienia TPMS, poprzez kontrolę poziomu powietrza w oponach, zwiększa bezpieczeństwo i wpływa pozytywnie na zużycie paliwa. Dlatego, jeśli odpowiednia kontrolka informuje Cię o problemie z systemem TPMS, warto niezwłocznie umówić się na wizytę w serwisie Premio.

   

  Zalety posiadania TPMS to:

  • Zwiększone bezpieczeństwo na drogach – kiedy ciśnienie powietrza w oponach jest za niskie, wpływa to na zwiększoną drogę hamowania, zmniejszoną przyczepność pojazdu oraz przegrzewanie się opon, co w najgorszym przypadku może prowadzić do ich rozerwania.
  • Zmniejszone zużycie paliwa – prawidłowe ciśnienie w oponach oznacza mniejsze zużycie paliwa, a zatem oszczędności dla Twojego portfela. Środowisko również Ci podziękuje.
  • Mniejsze zużycie opon – odpowiednie ciśnienie zmniejsza zużycie opon – dzięki czujnikom TPMS, zostaniesz bardzo szybko poinformowany o wszelkich różnicach w ciśnieniu powietrza, będziesz mógł szybko zareagować i zapewnić swoim oponom dłuższe życie.
  • Oszczędność potencjalnych kosztów - dzięki temu systemowi możesz uniknąć uszkodzenia opony oraz felgi. 

   

  Dlaczego warto zadbać o czujniki ciśnienia TPMS?

   

  Serwis czujników ciśnienia TPMS powinien zostać przeprowadzony, kiedy tylko system poinformuje Cię, że coś jest nie tak – opony to jedyny punkt styku Twojego samochodu z drogą i nie sposób przecenić ich znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy.

   

  Prawidłowe ciśnienie w oponach to:

  • Krótsza droga hamowania.
  • Przeciwdziałanie rozerwaniu opony.
  • Dłuższa żywotność opon.
  • Zmniejszone wydatki na benzynę.
  • Zmniejszona emisja dwutlenku węgla.
  • Zwiększony komfort jazdy.
  • Zwiększona przyczepność samochodu.
  • Przeciwdziałanie uszkodzeniom zawieszenia oraz układu kierowniczego.

   

  System TPMS jest instalowany przez producenta samochodu. Czasami można go również znaleźć w pojazdach wyprodukowanych przed listopadem 2014 – producenci aut już wtedy wyposażali niektóre modele aut w TPMS. 

   

  Powiązane usługi

   

  Masz pytania? Chętnie pomożemy!

  Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio

   

  Warto wiedzieć

  Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.

  TPMS: co to jest i jak działa?

  Informacje no prawidłowym ciśnieniu w oponach samochodowych.

   

   

   

  Dowiedz się więcej

  Ciśnienie w oponach: jakie jest prawidłowe ciśnienie i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

  jakie jest prawidłowe ciśnienie i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

  Dowiedz się więcej

  Kontrolki w autach – opis kontrolek w samochodzie

  Rodzaje i znaczenie kontrolek na desce rozdzielczej samochodu.

   

   

  Dowiedz się więcej