Opony Hankook

Koreański producent opon Hankook jest jednym z największych producentów opon na świecie i dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości cieszy się dużą popularnością wśród wielu kierowców. Jakość opon Hankook można znaleźć nie tylko na ruchu drogowym - firma produkuje również opony do wyścigów. Znajdź opony Hankook w różnych rozmiarach, na każdą pogodę:

  • Opony letnie Hankook
  • Opony zimowe Hankook
  • Opony całoroczne Hankook

Historia opon Hankook

 

Firma Hankook została założona w 1941 roku w Korei Południowej, gdzie zaczynała jako Chosun Tire Industrial co. Na początku marka sprzedawała swoje opony jedynie w Korei, a także w USA, ale biznes szybko rozszerzył się na rynek europejski. Od początku firma kładzie duży nacisk na badania naukowe i udoskonalanie opon Hankook. Dlatego obecnie są one znane z wysokiej jakości i coraz częściej wykorzystywane w wyścigach. Od 2023 roku Hankook będzie wyłącznym dostawcą opon dla Formuły E. Dostarczane tam opony Hankook mają składać się w 30 procentach z surowców zrównoważonych.

Właściwości opon Hankook

 

Ze swoimi oponami firma Hankook zawsze stara się osiągać nowe szczyty. Na przykład są one poddawane rygorystycznym testom, aby umożwiliać pojazdom komfortowe wrażenia z jazdy. Ten komfort oferują nawet na mokrych nawierzchniach, dzięki szczególnie wysokiej przyczepności. Samochody nadal prowadzą się bezpiecznie nawet przez kilka lat dzięki długiej żywotności opony. Jest to jeden z powodów, dla których wielu producentów samochodów wybiera opony Hankook jako pierwsze opony. Jednak opony Hankook dostępne są nie tylko dla pojazdów osobowych: producent dostarcza również opony do samochodów ciężarowych, SUV-ów i autobusów.