Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

clear search submit search
  close error modal

  Gdzie chcesz skorzystać z usług Premio?

  Wpisz lokalizację lub kod pocztowy, żeby znaleźć serwis Premio w Twojej okolicy.

  Diagnostyka komputerowa

   

  Współczesne samochody są pełne elektroniki i nowoczesnych technologii, wymagają zatem równie nowoczesnych i zaawansowanych narzędzi diagnostycznych. Diagnostyka komputerowa, przeprowadzona przez ekspertów Premio, to pierwszy krok w celu identyfikacji potencjalnych usterek Twojego auta. Na desce rozdzielczej świeci się kontrolka lub pojawia się komunikat o błędzie? Skorzystaj z diagnostyki komputerowej, dostępnej w większości serwisów samochodowych Premio. Skontaktuj się z lokalnym serwisem, by uzyskać więcej szczegółów na temat usługi.

  Skontaktuj się z serwisem i zarezerwuj wizytę

  Diagnostyka komputerowa

  Diagnostyka komputerowa

  Weryfikacja stanu Twojego samochodu przez komputer diagnostyczny.


  Usługa dostępna w wybranych lokalizacjach
  Znajdź serwis

  Szczegóły usługi

  Diagnostyka komputerowa: czym jest ECU?

   

  Diagnostyka komputerowa pozwala na zidentyfikowanie problemu jeszcze przed wystąpieniem poważnej szkody. Większość współcześnie produkowanych samochodów posiada nie tylko znany sterownik silnika ECU (ang. Engine Control Unit), ale również szereg innych sterowników, np. sterownik skrzyni biegów, zarządzania energią itp. Samochód posiada bardzo dużą ilość czujników, które wymieniają się informacjami między sobą w czasie rzeczywistym, sygnalizując modułom wystąpienie problemu, jak np. kontrolka Check (MIL). Sterownik silnika generuje kod błędu i sygnalizuje problem kierowcy poprzez odpowiednią informację na desce rozdzielczej.

   

  Jak przebiega tego typu usługa?

   

  Diagnostyka komputerowa pozwala ekspertom na właściwe odczytanie kodu błędu. Istnieją setki tego typu kodów i jedynie poprzez specjalistyczny sprzęt diagnostyczny można poprawnie je zinterpretować. Zapalona kontrolka na desce rozdzielczej to oczywiście informacja o problemie, jednak jedynie poprzez skorzystanie z usługi diagnostyki komputerowej można w pełni zrozumieć skalę i przyczynę usterki.

   

  W serwisach samochodowych Premio, pracownicy korzystają z profesjonalnego sprzętu diagnostycznego. Tego typu komputery diagnostyczne są w stanie sprawdzić poprawność działania każdego z czujników oraz informacje w sterowniku podczas występowania usterki. Wykwalifikowani eksperci przedstawią Ci kolejne kroki, dotyczące potencjalnego serwisu i naprawy zidentyfikowanych usterek, abyś mógł znów cieszyć się bezpieczną jazdą. Wszelkimi naprawami zajmują się jedynie po Twojej zgodzie. Diagnostyka komputerowa to nie tylko odpytanie pamięci sterowników, ale również pomiary rzeczywiste czujników sterowników oraz instalacji elektrycznej.

   

  Twój silnik składa się z setek części. Dokładna identyfikacja przyczyny występującej usterki nie jest zatem prosta. Komunikacja sprzętu diagnostycznego z twoim samochodem oraz profesjonalna interpretacja informacji błędów przez diagnostów Premio jest w stanie w pełni rozwiązać problem. Przegląd samochodu z zastosowaniem diagnostyki komputerowej to kontrola wielu systemów i komponentów Twojego samochodu, takich jak silnik, opony, emisja spalin, światła, skrzynie biegów, centralna elektronika czy elementy, zapewniające komfort podczas podróży. Sprzęt diagnostyczny może również posłużyć do zresetowania lampek serwisowych czy kodów błędów pojawiających się sporadycznie i nie wynikających z problemu twojego samochodu.

   

   

  Dlaczego warto skorzystać z diagnostyki komputerowej?

   

  Diagnostyka komputerowa, przeprowadzona w serwisach samochodowych Premio, pozwala na zidentyfikowanie oraz diagnozę wielu usterek Twojego samochodu, zwłaszcza jeżeli na desce rozdzielczej auta pojawił się komunikat o błędzie lub zapaliła się kontrolka bezpieczeństwa. W przypadku współczesnych, naszpikowanych elektroniką samochodów, skorzystanie z usługi diagnostyki komputerowej to możliwość uniknięcia większych szkód oraz kosztownej naprawy.

   

  Powiązane usługi

   

  Masz pytania? Chętnie pomożemy!

  Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio

   

  Warto wiedzieć

  Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.

  Kontrolki w autach – opis kontrolek w samochodzie

  Rodzaje i znaczenie kontrolek na desce rozdzielczej samochodu.

  Dowiedz się więcej

  TPMS: co to jest i jak działa?

  Informacje no prawidłowym ciśnieniu w oponach samochodowych.

   

  Dowiedz się więcej