Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 205 50 R17

 

Szerokość 205 mm, 50 procent wysokości ścianki bocznej w stosunku do szerokości i rozmiar 17 cali – to specyfikacje opon zimowych 205 50 R17. Te opony samochodowe zostały skonstruowane pod kątem zapewnienia doskonałej przyczepności. Jest to niezwykle istotne, ponieważ opony zimowe muszą radzić sobie w różnych warunkach pogodowych. Lód, śnieg, gołoledź i woda to czynniki zagrażające bezpieczeństwu i komfortowi jazdy. Z tego powodu opony powinny mieć odpowiednią przyczepność. Opony zimowe 205 50 R17 Goodyear i Dunlop są również doskonałe pod względem przyczepności. Opony samochodowe są wyposażone w liczne specjalne lamele, które razem z mieszanką gumową powinny zapewnić krótką drogę hamowania. Kupując nowe opony, koniecznie upewnij się, że są one zgodne ze specyfikacjami Twojego samochodu. Sprawdź w dokumentach pojazdu, aby ustalić, czy opony zimowe 205 50 R17 są do niego odpowiednie. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort i niezawodność podczas jazdy w zimie.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.