Opony zimowe 205 55 R16

 

Nasze opony zimowe 205 55 R16 zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem jazdy w zimie. Dzięki dużej liczbie lameli i krawędzi chwytnych model ten zapewnia lepszą przyczepność na śniegu i lodzie. Mieszanka gumowa jest stosunkowo miękka, ponieważ stosowana w oponach letnich mieszanka twardnieje w niskich temperaturach. Opony zimowe pozostają jednak elastyczne nawet w ekstremalnie zimne dni i dostosowują się do różnych warunków drogowych. Przy szerokości 205 mm są one stosunkowo wąskie, dlatego nadają się głównie do małych, kompaktowych i średniej wielkości samochodów.

Dość wąskie opony zimowe 205 55 R16 pokazują swoje zalety np. w głębokim śniegu. Mniejsza powierzchnia styczności bieżnika z nawierzchnią umożliwia lepsze zagęszczanie śniegu.

Pod względem wyglądu opony zimowe 205 55 R16 charakteryzują się nieco bardziej stonowaną estetyką niż szersze modele.  

Opony zimowe 205/55 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/55 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/55 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/55 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/55 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/55 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/55 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/55 R16: Kup teraz w Premio

Please check our partner websites for your Goodyear product

Speed rating and Load index are indicated as minimum values but your car can be equipped with higher performance rating tires.

We guarantee that these tires will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call centre is at your disposal via phone or chat.

You can also use winter and all-season tires with a permissible maximum speed below the maximum vehicle speed.

We guarantee that these tyres will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call center is at your disposal via phone or chat.

Please check our partner websites for your Goodyear product

FAQ Opony zimowe 205 55 R16

Do jakiego samochodu pasują opony zimowe 205 55 R16?

W zasadzie opon zimowych można używać w każdym pojeździe. Jest to ponadto podyktowane przepisami obowiązującymi w Polsce, jeśli wymagają tego warunki drogowe. W kwestii właściwego rozmiaru opon, oznaczenie opony pomoże Ci znaleźć modele pasujące do Twojego pojazdu. Opony zimowe 205 55 R16 pasują np. do wielu pojazdów niższej klasy średniej, jak np. Audi A3 i BMW serii 3. Rozmiary opon przeznaczone dla Twojego pojazdu znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym oraz w świadectwie zgodności (Certificate of Conformity – CoC).

Czym charakteryzują się opony zimowe 205 55 R16?

Opony zimowe 205 55 R16 są dość wąskie i lekkie. Węższe opony mają tę zaletę, że na przykład nie ślizgają się tak szybko podczas aquaplaningu w porównaniu do szerszych modeli. Dzieje się tak dlatego, że dzięki niewielkiej szerokości wypierają mniej wody. Ponadto niski opór toczenia zmniejsza zużycie paliwa przez pojazd.

Typowy dla opon zimowych jest również ich bieżnik z licznymi krawędziami chwytnymi, które wbijają się w śnieg, a także bardziej miękka mieszanka gumowa w porównaniu do opon letnich. Miękka mieszanka gumowa zachowuje elastyczność również przy niskich temperaturach. Oba te czynniki razem zapewniają większą przyczepność na śliskiej lub oblodzonej nawierzchni. 

Dlaczego warto zdecydować się na opony zimowe Premio 205 55 R16?

Opony Premio są poddawane intensywnym testom, aby zagwarantować ich najwyższą jakość przez długi czas. W fazie projektowania produktu przywiązujemy szczególną wagę do tego, aby nasze opony zimowe 205 55 R16 i wszystkie inne modele spełniały różne kryteria wydajności. Doceniają to nie tylko eksperci, ale również wiele fachowych magazynów. Do kryteriów z zakresu wydajności należą przykładowo specyfikacje unijnej klasyfikacji opon, kryteria z najważniejszych magazynów o tematyce motoryzacyjnej oraz dodatkowo wewnętrzne kryteria wydajności Premio . Tylko przy zagwarantowaniu spełnienia tych standardów klienci rzeczywiście otrzymują od nas wysokowydajne i niezawodne opony zimowe.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

A. Szerokość opony

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

B. Wysokość profilu

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

C. Średnica koła

Średnica (wysokość) koła w calach.

D. Indeks nośności

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

E. Indeks prędkości

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.


 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.