Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 245 45 R19

 

Opony zimowe 245 45 R19 są duże, szerokie i obszerne, przez co dobrze sprawdzają się do większych samochodów klasy średniej, a także pojazdów SUV, terenowych itp. Szczególnie do samochodów sportowych doskonale sprawdzą się opony o większej szerokości, ponieważ duża powierzchnia kontaktu bieżnika z nawierzchnią przekłada się na większe bezpieczeństwo na drodze i doskonałą przyczepność. Tak jak w przypadku wszystkich opon zimowych, rozszerzone rowki i specjalna gumowa powłoka sprawiają, że nasze modele także na śniegu i lodzie zapewniają lepszą sterowność niż opony letnie. Rowki bieżnika zbierają śnieg, który następnie przyczepia się do zaśnieżonej drogi, a miękka guma zachowuje elastyczność nawet w niskich temperaturach. Ciężkie opony zimowe 245 45 R19 sprawdzają się idealnie szczególnie podczas jazdy po krętych drogach. Opony te zapewniają dobre właściwości podczas pokonywania zakrętów i zasadniczo szybciej i bardziej bezpośrednio reagują na ruchy kierownicą w porównaniu do mniejszych modeli. Dzięki silnej przyczepności droga hamowania na suchej nawierzchni jest dość krótka.

Również pod względem wyglądu opony zimowe 245 45 R19 cieszą się uznaniem kierowców, ponieważ 19-calowe felgi sprawiają, że samochody wyglądają sportowo i dynamicznie.  

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.