Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 225 40 R18

 

Opony zimowe – w tym rozmiar 225 40 R18 – charakteryzują się bardziej miękką i elastyczną mieszanką gumową, co pozwala jeździć w każdych warunkach zimowych. W bieżniku znajdują się również bloki z lamelami, które są ułożone w taki sposób, że zapewniają zarówno łatwe odprowadzanie wody, jak i odpowiednią trakcję na zaśnieżonej drodze. W niektórych modelach z naszej oferty opony zimowe 225 40 R18 wykorzystują specjalne technologie. Na przykład technologia Rim Protection zapewnia wzmocnienie ścianek bocznych i chroni koła i felgi przed uszkodzeniem. Nabywając nasze opony zimowe 225 40 R18, podejmujesz właściwą decyzję. Nasze opony klasy premium, oferowane również w tym rozmiarze, były w ostatnich latach regularnie nagradzane. Wyniki testów można znaleźć na stronach ze szczegółowymi informacjami na temat określonego modelu opon. Dzięki temu masz pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.