Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 245 45 R18

 

Opony zimowe 245 45 R18 są stosunkowo duże i szerokie. Dzięki szerokim rowkom i stosunkowo miękkiej mieszance gumowej idealnie nadają się do jazdy w niskich temperaturach i w zimną, wilgotną pogodę. Rowki odprowadzają wodę i śnieg z błotem, a opona nie traci przy tym zbytnio na przyczepności. Ponadto miękka guma pozwala utrzymać elastyczność w sytuacjach, w których opona letnia twardnieje pod wpływem zimna.

Szerokość w połączeniu ze zoptymalizowaną mieszanką gumową gwarantuje dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, dzięki czemu skraca się droga hamowania. Opony zimowe 245 45 R18 zapewniają dużą przyjemność z jazdy również podczas pokonywania zakrętów. Model ten szybko i bezpośrednio reaguje na ruchy kierownicą, dzięki czemu powstaje wrażenie jazdy samochodem sportowym.

Ze względu na swój rozmiar opony samochodowe nadają się przede wszystkim do dużych pojazdów klasy średniej do wyższej, SUV-ów lub samochodów terenowych. Bardzo istotne jest, aby rozmiar był podany w dokumentach pojazdu lub w świadectwie zgodności (CoC).

Kierowcy chcący poprawić wygląd swojego samochodu, szczególnie cenią sobie nasze opony zimowe 245 45 R18. Pasujące 18-calowe felgi sprawiają, że każdy model samochodu wygląda sportowo i dynamicznie.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.