Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 215 60 R17

 

W porównaniu z niektórymi innymi modelami niskoprofilowymi opony zimowe 215 60 R17 są dość wąskie. Nie jest to jednak równoznaczne z gorszymi właściwościami jezdnymi. Wręcz przeciwnie: na drogach pokrytych śniegiem i lodem węższe opony tak samo dobrze sprawdzają się podczas pokonywania zakrętów, jak i podczas ruszania, ponieważ masa rozkłada się na mniejszej powierzchni, co poprawia trakcję. Wynika z tego również korzyść zmniejszonego ryzyka aquaplaningu.

Najważniejszą cechą opon zimowych jest ich zdolność dostosowania się do warunków. Dlatego nasze modele w rozmiarze 215 60 R17 zostały wykonane z mieszanki gumowej, która dopasowuje się do warunków zimowych. Nawet jeśli nieco twardnieje z powodu niskiej temperatury, jest wystarczająco elastyczna, aby zagwarantować wystarczającą przyczepność na śliskiej drodze. Wiele naszych modeli opon tego rozmiaru posiada bieżnik kierunkowy. Ułatwia to odprowadzanie wody i zmniejsza ryzyko aquaplaningu. Jednocześnie liczba lameli i krawędzi chwytnych oraz ich rozmieszczenie to czynniki zapewniające niezawodną przyczepność na śniegu. Zależnie od modelu oraz indeksu nośności i prędkości opony zimowe 215 60 R17 nadają się zarówno do małych i średniej wielkości samochodów, jak i do większych SUV-ów.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.