Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 225 45 R18

 

Opony zimowe 225 45 R18 zapewniają dobrą przyczepność w różnym terenie w średnich i dużych pojazdach, ale także w samochodach kompaktowych. Podobnie jak we wszystkich modelach opon zimowych, rowki bieżnika są stosunkowo szerokie, dzięki czemu może zbierać się w nich śnieg. Ze względu na to, że śnieg dobrze przyczepia się do śniegu, w odpowiednich warunkach pogodowych opony te zapewniają dodatkową przyczepność. Gumowa powłoka jest stosunkowo miękka, dzięki czemu pozostaje elastyczna i nie twardnieje zbytnio podczas mrozu w zimie.

Ponieważ opony zimowe 225 45 R18 należą do modeli szerokich niskoprofilowych, zapewniają bardzo solidne właściwości prowadzenia w porównaniu do opon węższych i wyższych. Prowadzenie podczas pokonywania zakrętów jest stabilne, a ponadto opony cechują się responsywnością na ruchy kierownicą. Ponadto droga hamowania jest zasadniczo krótsza niż w przypadku wąskich modeli opon, co jest dużą zaletą – szczególnie na śliskiej nawierzchni.

Opony zimowe 225 45 R18 przyciągają wzrok doskonałym wyglądem, a szerokie felgi nadają każdemu samochodowi sportowy wygląd.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.