Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 225 50 R17

 

Szukasz nowych opon do swojego samochodu średniej wielkości? Chcesz zapewnić sobie sportowy styl jazdy, a przy tym oczywiście nie godzisz się na żadne kompromisy w kwestii bezpieczeństwa? Właściwym wyborem dla Twojego pojazdu będą w takim przypadku opony zimowe 225 50 R17 naszych marek. Bieżnik i zimowa mieszanka gumowa tego modelu zapewniają odpowiednią przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opony zimowe 225 50 R17 to tak zwane opony szerokie. Cechują się one szerszą powierzchnią kontaktu z nawierzchnią, co w połączeniu z mieszanką gumową poprawia przyczepność na drodze. Umożliwia to bezpieczną jazdę również w złą pogodę. Opony te zapewniają idealne połączenie bezpieczeństwa i komfortu. Bardzo dobra trakcja umożliwia ponadto stabilne pokonywanie zakrętów. Szczególnie przy pokrytej śniegiem i śliskiej nawierzchni ta właściwość jest niezbędna, aby niezawodnie dotrzeć do celu. Modele z naszej oferty posiadają zarówno oznaczenie M+S, jak i symbol płatka śniegu. Dlatego opony zimowe 225 50 R17 są zgodne z wszelkimi przepisami.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.