Opony zimowe 205 60 R16

 

Opony zimowe 205 60 R16 z naszego sklepu charakteryzują się wszystkimi właściwościami, jakie są wymagane od opon do jazdy w zimie. Ich mieszanka gumowa jest nieco bardziej miękka, dlatego nie twardnieje na zimnie. Struktura blokowa z wieloma lamelami i krawędziami chwytnymi zapewnia oponom zimowym lepszą przyczepność, co jest korzystne dla kierowców w czasie jazdy na mokrej i oblodzonej nawierzchni. Miękkie opony zachowują elastyczność nawet w ekstremalnie zimną pogodę. Opony tego rozmiaru cechują się stosunkowo niewielką szerokością wynosząca 205 mm oraz popularną średnicą felgi 16 cali.

Opony zimowe 205 60 R16 są idealne do pojazdów z segmentu klasy średniej. 

Opony zimowe 205/60 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/60 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/60 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/60 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/60 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/60 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/60 R16: Kup teraz w Premio

Opony zimowe 205/60 R16: Kup teraz w Premio

Please check our partner websites for your Goodyear product

Speed rating and Load index are indicated as minimum values but your car can be equipped with higher performance rating tires.

We guarantee that these tires will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call centre is at your disposal via phone or chat.

You can also use winter and all-season tires with a permissible maximum speed below the maximum vehicle speed.

We guarantee that these tyres will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call center is at your disposal via phone or chat.

Please check our partner websites for your Goodyear product

FAQ Opony zimowe 205 60 R16

Czy można jeździć z oponami zimowymi 205 60 R16 także w lecie?

Zasadniczo nie jest zabronione, aby jeździć w lecie na oponach zimowych. Patrząc z drugiej strony, w Polsce obowiązkowe jest używanie opon zimowych w zimowych warunkach drogowych.

Nasze opony zimowe 205 60 R16 można w zasadzie bez problemu zamontować nawet w gorące dni w lecie. Ogólnie nie jest to jednak zalecane, ponieważ bardzo miękka mieszanka gumowa nie jest konieczna do zapewnienia wystarczającej przyczepności w letnich temperaturach, a z drugiej strony może nie być tak wytrzymała jak w przypadku opon letnich, przez co bieżnik może szybciej tracić na głębokości. W dużym stopniu zależy to jednak od Twojego stylu jazdy. Dlatego z pewnością warto w odpowiednim czasie zmienić opony. 

Jakie ciśnienie w barach powinny mieć opony zimowe 205 60 R16?

Odpowiednie ciśnienie w oponach jest istotnym czynnikiem nie tylko dla zapewnienia bezpieczeństwa jazdy, ale również niskiego zużycia paliwa i ogólnego komfortu. Czynniki wpływające na wartość ciśnienia opony w barach to rodzaj opony i obciążenie pojazdu. Dlatego nie można tutaj podać uniwersalnej wartości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie ciśnienie w oponach jest odpowiednie dla opon zimowych 205 60 R16 konkretnie dla Twojego auta, znajdziesz tę informację tutaj:

 

  • Słupek B przy otwartych drzwiach
  • Zapis po wewnętrznej stronie korka zbiornika paliwa
  • Informacje w instrukcji obsługi

 

Z reguły można tam znaleźć informacje od producenta pojazdu. Ponadto w Internecie często zamieszczone są tabele z ciśnieniem opon udostępnione przez producentów samochodów. 

Które opony zimowe 205 60 R16 są dozwolone do jazdy z wysoką prędkością?

W kwestii doboru opon decydująca jest maksymalna dopuszczalna prędkość pojazdu. Tak zwany indeks prędkości informuje o maksymalnej dopuszczalnej prędkości. Pokazane litery wskazują następujące wartości:

 

F maks. 80 km/h

G maks. 90 km/h

J maks. 100 km/h

K maks. 110 km/h

L maks. 120 km/h

M maks. 130 km/h

N maks. 140 km/h

P maks. 150 km/h

Q maks. 160 km/h

R maks. 170 km/h

S maks. 180 km/h

T maks. 190 km/h

U maks. 200 km/h

H maks. 210 km/h

V maks. 240 km/h

W maks. 270 km/h

 

Koniecznie przestrzegaj informacji od producenta podanych w dokumentach pojazdu. Podana jest w nich wymagana wartość indeksu prędkości.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

A. Szerokość opony

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

B. Wysokość profilu

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

C. Średnica koła

Średnica (wysokość) koła w calach.

D. Indeks nośności

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

E. Indeks prędkości

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.


 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.