Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 245 45 R17

 

Decydując się na nasze opony zimowe w rozmiarze 245 45 R17, wybierasz model typu high performance. Modele te zostały zaprojektowane jako tzw. opony szerokie. Mają one szerszą powierzchnię, co przekłada się na lepsze właściwości prowadzenia i dobrą przyczepność pojazdu – nawet na zaśnieżonej drodze. Tak jak we wszystkich modelach zimowych, mieszanka gumowa w oponach zimowych 245 45 R17 została dostosowana do pogody w zimnej porze roku – jest bardziej miękka niż tworzywo stosowane w oponach letnich. Dlatego zachowują elastyczność nawet w niskich temperaturach. Ponadto są wyposażone w rowki, lamele i bloki bieżnika, które umożliwiają lepsze odprowadzanie wody i lepszą przyczepność na śniegu. Dzięki temu zwiększa się przyczepność, a jednocześnie nie zmniejsza się komfort jazdy. Wybierając opony zimowe 245 45 R17, uwzględnij także specyfikacje podane w dokumentach pojazdu, aby upewnić się, że rozmiar pasuje do Twojego samochodu oraz sprawdzić, jakiego indeksu nośności i prędkości potrzebujesz.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.