Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony zimowe 235 45 R18

 

Dynamika i moc – tak można scharakteryzować opony zimowe 235 45 R18. Modele te oferują bardzo dobrą przyczepność na śliskiej drodze, a jednocześnie imponują precyzyjnym prowadzeniem na mokrej nawierzchni. Ponieważ dobra kontrola i bezpieczeństwo są ogromnie ważne, szczególnie w przypadku opon zimowych, nasze opony klasy premium rozmiaru 235 45 R18 dysponują inteligentnie zaprojektowanym bieżnikiem z rowkami i blokami oraz lamelami. Dzięki temu śnieg, lód czy gołoledź nie będą Ci przeszkadzać. Dochodzi do zazębiania z zaśnieżoną jezdnią, a przy opadach deszczu woda jest odprowadzana. Opony zimowe do samochodów osobowych 235 45 R18 o właściwej szerokości minimalizują również ryzyko aquaplaningu – zagrożenia, które jest często lekceważone.

Dzięki niskoprofilowej konstrukcji opona ta zapewnia sportowy charakter Twojego samochodu również zimą. Wpływają na to takie cechy, jak szerokość 235 mm i wysokość wynosząca 45 procent szerokości opony. Do używania opon zimowych 235 45 R18 potrzebne są 18-calowe felgi i odpowiednia homologacja producenta do zastosowania tego rozmiaru (patrz dokumenty pojazdu). Ten model opon nadaje się szczególnie do regionów, w których trzeba liczyć się z surowymi warunkami zimowymi.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.