Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony wielosezonowe 245 45 R18

 

Opony wielosezonowe 245 45 R18 zachwycają stabilną konstrukcją. Jak wszystkie opony na każdą pogodę, model ten zapewnia dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, przy czym z reguły nie traci przyczepności nawet na śliskiej, wilgotnej nawierzchni. Mieszanka gumowa o średniej twardości sprawia, że nasze opony nie twardnieją zbytnio również w niskich temperaturach i zachowują elastyczność.

Ponieważ te 18-calowe opony typu high performance są szczególnie szerokie i stabilne, oferują szereg korzyści w porównaniu do mniejszych modeli.  Dzięki szerokości 245 mm zachwycają zasadniczo krótszą drogą hamowania, ale także doskonałą trakcją i precyzyjnymi właściwościami prowadzenia. Cechy korzystne na zaśnieżonej drodze to duża powierzchnia kontaktu z nawierzchnią w połączeniu z mieszanką gumową i zoptymalizowaną szerokością. Ponadto opony całoroczne 245 45 R18, pod warunkiem posiadania odpowiedniego indeksu nośności, oferują wszystko, co jest potrzebne do zapewnienia najlepszych właściwości jezdnych w ciężkich samochodach sportowych lub SUV-ach.

Nadają się przede wszystkim do samochodów z segmentu od klasy średniej do wysokiej, na przykład sportowych sedanów. Do mniejszych i lżejszych pojazdów ten rozmiar z reguły nie jest potrzebny. Potrzebne informacje o tym, czy Twój samochód może jeździć z tymi oponami na każdą pogodę (rozmiar opon oraz indeks nośności i prędkości) znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym i dokumentach od producenta (świadectwie zgodności CoC) swojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.