Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony wielosezonowe 205 50 R17

Opony całoroczne 205 50 R17 dostępne w naszym sklepie są praktycznie niezniszczalne i nadają się do różnych warunków pogodowych. Te opony na każdą pogodę nadają się nie tylko na suche drogi, ale również sprawdzają się na zaśnieżonej i śliskiej nawierzchni. Powłoka gumowa o średniej twardości zapewnia elastyczność również w niskich temperaturach, a także dobrą przyczepność na różnych nawierzchniach. Dzięki umiarkowanej szerokości opony wielosezonowe 205 50 R17 idealnie nadają się również dla kierowców preferujących sportowy styl jazdy. Na krętych drogach przekonują precyzją podczas skręcania i stabilnym prowadzeniem. Dłużej zachowują przyczepność, także w mokrych warunkach i przy aquaplaningu, ponieważ te opony typu high performance są dość wąskie i dlatego nie wypierają zbyt dużej ilości wody. W przypadku większych modeli opon ryzyko poślizgu jest zazwyczaj większe.

Nasze opony całoroczne 205 50 R17 sprawdzą się w pojazdach różnych klas. Doskonale nadają się zarówno do samochodów kompaktowych, sportowych, jak i dużych samochodów terenowych i typu van. Dlatego koniecznie sprawdź informacje podane w dokumentach pojazdu i świadectwie CoC, aby wybrać prawidłowy indeks nośności i indeks prędkości. Szczególnie w przypadku mniejszych modeli samochodów duże felgi zapewniają dodatkowo sportowy, dynamiczny wygląd.  

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.