Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony wielosezonowe 225 45 R17

 

Nasze opony całoroczne 225 45 R17 to „złoty środek” pod względem rozmiaru opon. Nadają się do szerokiej gamy różnych modeli pojazdów – począwszy od samochodów kompaktowych, poprzez sportowe, aż po duże vany. Średnio twarda powłoka gumowa tych opon samochodowych zapewnia dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, a przy tym również solidną przyczepność na ośnieżonej drodze. Mieszanka gumowa zachowuje elastyczność nawet w niskich temperaturach.

Zasadniczo opony 17-calowe opony to dobre, wszechstronne opony, które prowadzą się bardzo precyzyjnie w porównaniu z innymi, większymi lub mniejszymi modelami. Opony wielosezonowe 225 45 R17 bardzo dobrze sprawdzają się na krętych drogach między innymi dlatego, że szybko i bezpośrednio reagują na ruchy kierownicą. Ogólnie opony te charakteryzują się lepszą dynamiką podczas pokonywania zakrętów niż mniejsze modele. Opony typu high performance sprawdzają się również w trudnych warunkach drogowych – na przykład w przypadku zagrożenia aquaplaningiem. Średnia szerokość sprawia, że opony te nie ślizgają się tak łatwo, jak w przypadku szerszych modeli. Drogi hamowania są również stosunkowo krótkie w porównaniu do węższych opon, a dodatkowo wspomagają to nasze zoptymalizowane bieżniki i mieszanki gumowe.

Pod względem wyglądu opony wielosezonowe 225 45 R17 z pasującymi 17-calowymi felgami z pewnością poprawiają wygląd każdego samochodu. Duże koła prezentują się sportowo i dynamicznie.  

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.