Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony wielosezonowe 225 55 R17

 

Jak wskazuje ich nazwa, opony na każdą pogodę zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprawdzały się na suchej, mokrej, a nawet zaśnieżonej drodze. Odpowiednie do tego są właściwości opony całorocznej 225 55 R17.  Dzięki specjalnej mieszance gumowej dostosowują się do warunków pogodowych, dlatego nie tracą dobrych właściwości jezdnych ani w upale, ani na mrozie. Opony wielosezonowe 225 55 R17 zapewniają niezawodne osiągi na mokrym asfalcie i zawsze dobrą przyczepność, nawet na suchej lub ośnieżonej drodze, dzięki szerokości dobranej specjalnie pod tym kątem. Możliwe jest również zoptymalizowanie oporów toczenia, co potwierdza model Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 w rozmiarze 225 55 R17 101V (klasa „A” w kategorii efektywności paliwowej opon na etykiecie UE na opony).

Również pod względem wyglądu opony wielosezonowe 225 55 R17 świetnie się prezentują. Ten 17-calowy model wyróżnia się sportowym stylem, który zawsze i wszędzie wygląda doskonale. Podsumowując, w naszej ofercie znajdziesz doskonałe opony tego rozmiaru, które zapewniają połączenie niezawodności i komfortu z przyjemnością z jazdy i precyzją.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.