Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony wielosezonowe 195 65 R15

 

Oferowane przez nas opony całoroczne 195 65 R15 są stosunkowo wąskie i dlatego idealnie nadają się do pojazdów kompaktowych i małych. Te opony na każdą pogodę są wszechstronne w użyciu i nadają się do jazdy przy najróżniejszych warunkach pogodowych. Model ten charakteryzuje się dobrą przyczepnością na suchej nawierzchni, a nawet na śniegu i lodzie nie traci za szybko przyczepności. Gwarantuje to mieszanka gumowa, która dobrze dopasowuje się do wysokich temperatur, ale także zachowuje elastyczność w wilgotnych warunkach i przy niskich temperaturach.

Opony wielosezonowe 195 65 R15 oferują jednak jeszcze inne korzyści. Ponieważ są lżejsze od większych modeli, zapewniają również mniejsze opory toczenia. Przekłada się to na niższe zużycie paliwa. Ponadto węższe opony samochodowe są lepiej przystosowane do ekstremalnych warunków, takich jak aquaplaning, w porównaniu do ciężkich i szerokich modeli. Dzięki wąskiemu bieżnikowi woda jest lepiej odprowadzana wokół opon 195 65 R15, dzięki czemu nie tracą one łatwo kontaktu z nawierzchnią.  

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.