Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony wielosezonowe 215 60 R17

 

Opony na każdą pogodę zapewniają tę korzyść, że nie trzeba wymieniać opon co pół roku. Ponadto zapewniają połączenie pozytywnych właściwości opon letnich i zimowych. Jeśli szukasz nowych felg do swojego pojazdu, zdecydowanie warto rozważyć opony wielosezonowe 215 60 R17. Opony całoroczne 215 60 R17 cechują się stosunkowo dużą wysokością boczną. Ponadto modele te są wytwarzane z elastycznej mieszanki gumowej. Zapewnia to niezawodność podczas jazdy zarówno w upale, jak i na śniegu lub lodzie w zimne dni. Opony wielosezonowe mają konstrukcję lepiej nadającą się do jazdy na mokrej drodze niż zwykłe opony letnie, a jednocześnie są oznaczone symbolem płatka śniegu, podobnie jak opony zimowe. Jeśli mieszkasz w regionie o wyjątkowo dużych opadach śniegu, polecamy opony zimowe w tym samym rozmiarze. Zaprezentowane tutaj modele nadają się szczególnie do pojazdów klasy kompaktowej i średniej. Z dokumentów swojego samochodu odczytasz, czy możliwe jest używanie opon całorocznych 215 60 R17.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.