Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony wielosezonowe 225 50 R17

 

Opony wielosezonowe 225 50 R17 to uniwersalne opony średniej wielkości, które gwarantują dobrą przyczepność na każdej nawierzchni. Jako modele na każdą pogodę nie tylko są bezpieczne i niezawodne w prowadzeniu podczas jazdy po suchej drodze, ale sprawdzają się również na śliskiej, zaśnieżonej lub mokrej nawierzchni. Specjalny skład gumowej powłoki sprawia, że opony samochodowe dobrze dopasowują się do drogi w suchą, ciepłą pogodę, a jednocześnie zachowują elastyczność w niskiej temperaturze.

Ze względu na swój rozmiar i umiarkowaną szerokość, opony wielosezonowe 225 50 R17 są uważane za idealny „złoty środek” – nie są ani za małe, ani za duże. W wielu przypadkach opony te wykazują się solidniejszą przyczepnością i lepszą dynamiką na zakrętach niż ich mniejsze odpowiedniki i są bezpieczniejsze na śliskiej drodze niż większe modele. Model ten zapewnia ponadto krótszą drogę hamowania w porównaniu z małymi oponami.

Opony wielosezonowe 225 50 R17 sprawdzają się w różnych modelach pojazdów różnych klas. Waga, rozmiar i obciążalność są właściwe zarówno do pojazdów kompaktowych i małych, jak i do dużych aut klasy średniej lub vanów. Koniecznie sprawdź informacje zawarte w dokumentach pojazdu, aby znaleźć idealne opony na każdą pogodę do swojego samochodu za pomocą naszego filtra do wyszukiwania opon.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.