Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony wielosezonowe 205 60 R16

 

Nasze opony wielosezonowe 205 60 R16 to niemalże niezniszczalne, wszechstronne opony, które z powodu swojej niskiej wagi i niezbyt dużej szerokości szczególnie dobrze sprawdzają się w małych i kompaktowych samochodach. Jako modele na każdą pogodę wyróżniają się bezpieczną przyczepnością na suchej nawierzchni, ale zapewniają również najlepszą możliwą przyczepność na śniegu i lodzie. Średniej twardości powłoka gumowa sprawia, że opona wielosezonowa 205 60 R16 utrzymuje elastyczność nawet w niskich temperaturach.

Dzięki mniejszemu rozmiarowi opony te oferują wiele korzyści w porównaniu do ciężkich i dużych modeli. Ogólnie opony 16-calowe nie ślizgają się tak szybko podczas aquaplaningu, ponieważ wąska konstrukcja wypiera mniej wody. Zachwycają również doskonałymi właściwościami podczas pokonywania zakrętów na krętych drogach. Są ponadto ekonomiczne w eksploatacji, ponieważ opory toczenia lekkich opon typu high performance są dość niskie. Przekłada się to na mniejsze zużycie paliwa niż przy jeździe z ciężkimi modelami.

Nasze opony na każdą pogodę 205 60 R16 są idealne do małych pojazdów o masie do półtora tony. Tak więc małe i kompaktowe samochody są idealne – a w większych pojazdach zwykle wykorzystuje się większe modele opon. Odpowiednie informacje dotyczące Twojego samochodu znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym i dokumentach od producenta.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.