Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony letnie 255 35 R19

 

Nasze opony letnie 255 35 R19 gwarantują niezawodność podczas jazdy. Szerokość opony wynosząca 255 mm gwarantuje bezpieczną przyczepność pojazdu do nawierzchni, a jednocześnie krótką drogę hamowania. Ponadto 19-calowe opony typu high performance zapewniają nie tylko sportowy wygląd samochodu, ale również dynamiczną jazdę. Opony reagują bardzo responsywnie podczas pokonywania zakrętów. Duże, niskoprofilowe opony samochodowe reagują wyjątkowo responsywnie na ruchy kierownicą, a także umożliwiają bezproblemowe pokonywanie ostrych zakrętów.

Model ten dobrze nadaje się dla kierowców jeżdżących w różnych warunkach pogodowych – opony doskonale radzą sobie zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Doskonała przyczepność jest szczególnie widoczna w sytuacjach ekstremalnych.

Nasze opony letnie 255 35 R19 pasują do wielu modeli samochodów. Czy to samochód sportowy, czy też średniej wielkości sedan – te opony ulepszą wygląd każdego auta. Sprawdź w dokumentach pojazdu lub na świadectwie zgodności (CoC), aby upewnić się, czy ten rozmiar opony nadaje się do Twojego samochodu.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.