Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony letnie 245 45 R18

 

Sportowe opony letnie 245 45 R18 są szczególnie odpowiednie do szybkich i sportowych samochodów. Opony typu ultra high performance, jak np. Eagle F1 Supersport, zapewniają wysoką stabilność jazdy dzięki dużej powierzchni kontaktu opony z nawierzchnią. Przy tym nie tracą na stabilności nawet przy wyższych prędkościach jazdy. Specjalny bieżnik tej opony najwyższej klasy zapewnia również lepszą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni. Korzystając z opon letnich 245 45 R18, kierowcy preferujący dynamiczny styl zapewnią sobie większą przyjemność z jazdy. Model ten gwarantuje bardzo dobrą przyczepność do nawierzchni, a także równie dobre właściwości podczas pokonywania zakrętów. Specjalna mieszanka krzemionkowo-kauczukowa opony letniej 245 45 R18 została zaprojektowana pod kątem jazdy przy wyższych temperaturach, ale również na mokrej nawierzchni zachwyca precyzją.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.

 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.