Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony letnie 245 40 R19

 

Dla klientów wybierających te opony ważne są najwyższe osiągi. Specjalnie dobrana mieszanka gumowa i szerokość opon letnich 245 40 R19 to cechy zapewniające doskonałą przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Duża powierzchnia kontaktu z nawierzchnią zapewnia lepszą przyczepność niż w przypadku węższych modeli opon. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne przełożenie mocy. Z tymi oponami samochodowymi cieszysz się precyzyjnymi właściwościami prowadzenia. Wiele naszych produktów dysponuje specjalnymi technologiami. Nasze opony letnie 245 40 R19 oferują optymalne osiągi, na przykład skracając drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Doskonałe właściwości prowadzenia, wysoki stopień niezawodności i wysoka skuteczność hamowania – te opony typu high performance spełniają wszelkie wymogi.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.