Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony letnie 205 55 R16

 

Opony letnie o dobrej przyczepności – na przykład rozmiaru 205 55 R16 – zapewniają bezstresową jazdę samochodem w gorące miesiące roku. Imponują one lepszymi właściwościami prowadzenia na mokrej nawierzchni oraz ogólnie niskim zużyciem paliwa na suchej drodze. Ponadto model ten umożliwia krótkie drogi hamowania i niskie opory toczenia, zapewniając niezawodność i ekonomiczną jazdę po każdej nawierzchni.

Bardzo popularne są opony letnie do samochodów osobowych w rozmiarze 205 55 R16. Są to modele należące do standardowego ogumienia wielu samochodów klasy średniej – np. VW Golf, Ford Focus czy Peugeot 308. Opony o zrównoważonych właściwościach imponują wysokimi osiągami i dostępnością wariantów z różnymi indeksami prędkości. Dostępne są przykładowo opony letnie 205 55 R16 z indeksem H (do 210 km/h) lub V (do 240 km/h).

Opony letnie 205 55 R16 są regularnie testowane pod kątem osiągów. Odpowiednie testy opon przeprowadzają m.in. ADAC i Auto Motor und Sport. Nasze opony letnie zawsze uzyskują pozytywne oceny. Wpływa na to fakt, że stale rozwijamy nasze opony letnie 205 55 R16.

FAQ Opony letnie 205 55 R16

Jak możesz dobrać pasujący rozmiar opon?

Sprawdź dane na [CF1] oznaczeniu opony. Jest ono umieszczone na ściance bocznej opony letniej. Przykładowo na oponie rozmiaru 205 55 R16 91V znajdziesz następujące specyfikacje:

  • 205 oznacza szerokość opony w mm.
  • 55 oznacza profil, czyli stosunek wysokości ścianki bocznej do szerokości opony.
  • R oznacza opony radialne.
  • 16: liczba 16 wskazuje, że opona letnia jest zamontowana na 16-calowej feldze
  • 91 to indeks nośności, czyli maksymalna nośność.
  • V to indeks prędkości, który podaje maksymalną prędkość.
Gdzie można kupić opony letnie 205 55 R16?

Nasze opony letnie można kupić w naszym sklepie internetowym. Możesz tam od razu zarezerwować termin montażu i zamówić opony do wybranego warsztatu. Alternatywnie znajdziesz produkty z naszej oferty również w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z oponami.

Dlaczego warto kupić opony letnie 205 55 R16 marki Premio?

Wszystkie nasze opony przechodzą rygorystyczne testy. Uzyskują doskonałe oceny od ekspertów z niezależnych magazynów branżowych. Testujemy nasze opony letnie 205 55 R16 według ponad 50 kryteriów dotyczących wydajności. Należą do nich m.in.:

 

  • Specyfikacje etykiety UE na opony
  • Kryteria najważniejszych magazynów motoryzacyjnych
  • Testy wewnętrzne przeprowadzane przez Premio

 

Podczas testowania bierzemy pod uwagę m.in. trwałość i przyczepność oraz właściwości prowadzenia na mokrej i suchej nawierzchni. Istotne jest dla nas dokładne przetestowanie każdego modelu opony przed wprowadzeniem go na rynek. Sprawia to, że wszystkie opony z naszego asortymentu gwarantują doskonałą jakość premium przez długi czas.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.