Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony letnie 225 40 R19

 

Duże opony letnie 225 40 R19 idealnie nadają się do pojazdów o wysokich osiągach, w których istotne jest precyzyjne reagowanie na skręt i dobra przyczepność. Z zalet oferowanych przez opony typu high performance skorzystają szczególnie samochody sportowe, ale także SUV-y, sedany klasy średniej i pojazdy wielu innych klas. Podobnie jak w przypadku wielu większych modeli, szersza powierzchnia styczności z nawierzchnią w połączeniu ze sportową mieszanką gumową sprawiają, że opony te mają zwykle lepszą przyczepność w porównaniu do mniejszych opon samochodowych. Dlatego zapewniają dobre właściwości podczas jazdy oraz bezpośrednio i szybko reagują na ruch kierownicą. Można to zauważyć nie tylko na krętych drogach. Przede wszystkim w ekstremalnych warunkach nasze opony letnie 225 40 R19 pokazują swoje mocne strony. 

Szukasz opon wyróżniających się doskonałym wyglądem? W takim przypadku idealny będzie model 225 40 R19. Te niskoprofilowe opony na dużych felgach sprawiają, że nawet samochody typu youngtimer wyglądają sportowo i dynamicznie.

Rozmiar opon – podstawy

Kupowanie nowych opon może być dość skomplikowane. Na co zwracać uwagę? Jak czytać oznaczenia na oponach? W tym poradniku wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby właściwie dobrać opony do swojego pojazdu.

Rozmiar opon – podstawy

Szerokość opony mierzona w milimetrach od jednej do drugiej ścianki bocznej.

Jest to wyrażony w procentach stosunek przekroju opony do jej szerokości. Na przykład wysokość profilu równa 65 oznacza, że wysokość opony jest równa 65% jej szerokości.

Średnica (wysokość) koła w calach.

Indeks nośności odnosi się do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia opony w kg. Informacja o indeksie nośności opony znajduje się na jej ściance bocznej, po prawej stronie oznaczenia średnicy.

 

Na przykład opona o indeksie nośności równym 91 może udźwignąć 615 kg.

 

Przy zakupie nowych opon należy zawsze zwracać uwagę na indeks nośności oraz indeks prędkości. Pamiętaj również, aby sprawdzić zalecenia producenta.

Indeks prędkości to maksymalna prędkość dla prawidłowo napompowanej opony w obciążonym pojeździe. Indeks prędkości wskazuje litera na końcu ściany bocznej, po indeksie nośności. Na przykład maksymalna prędkość dla opony z indeksem prędkości „V” to 240 km/h.

 

Przy zakupie nowych opon koniecznie dopasuj ich indeks prędkości do prędkości Twojego pojazdu.
 *Ostatnio zaobserwowana cena takich usług na rynku polskim. Aktualna cena zostanie ustalona samodzielnie przez wybrany serwis sieci Premio.