Wróć do listy usług

Serwis opon motocyklowych

 

Prawidłowa wymiana opon motocyklowych i dopasowanie odpowiedniego typu opon do Twojego motocykla to kluczowe czynniki, abyś mógł bezpiecznie cieszyć się pełnią emocji, jakich dostarcza jazda na motocyklu – niezależnie od tego gdzie się wybierasz. Przyjedź do lokalnego serwisu Premio, gdzie możesz liczyć na fachową poradę eksperta. 

Skontaktuj się z serwisem i zarezerwuj wizytę

Serwis opon motocyklowych

Serwis opon motocyklowych

Pora na zmianę opon motocyklowych? Umów się na wizytę już teraz.


Usługa dostępna w wybranych lokalizacjach

Szczegóły usługi

Szczegóły usługi

Dobór opon motocyklowych

 

Wybierając odpowiednie opony, należy kierować się rodzajem posiadanego pojazdu, jego przeznaczeniem i Twoimi potrzebami – pamiętaj jednak, by zawsze postępować według wytycznych, zawartych w dokumentacji producenta.

 

Dobierając opony do swojego motocykla, weź pod uwagę poniższe czynniki:

 

  • Stan i rodzaj dróg po jakich się poruszasz – warto również sprawdzić, jakie są drogi w regionie, do którego się wybierasz.
  • Sposób eksploatacji – motocykl jest dla Ciebie środkiem codziennej komunikacji, kompanem dalekich podróży czy źródłem sportowych emocji? Specjaliści sieci Premio ocenią rodzaj zastosowanego w Twoim motocyklu ogumienia i pomogą Ci dobrać opony odpowiednie do stylu Twojej jazdy.
  • Rodzaj posiadanego motocykla – Twój motocykl fabrycznie wyposażony jest w odpowiedni rodzaj opon. Mogą one nie być jednak w pełni dostosowane do Twojego stylu jazdy. Dobierz odpowiednie opony motocyklowe razem z ekspertami sieci Premio.

 

Kiedy i dlaczego warto zmieniać opony w motocyklu?

 

Mała głębokość bieżnika czy wiek - to oczywiste sygnały dla konieczności wymiany opon. Czasem jednak trudno jest dostrzec, kiedy takie zużycie następuje i warto wówczas poradzić się specjalisty.

 

Istotna jest również zmiana charakteru eksploatacji motocykla  - z miejskiego na turystyczny, czy z typowo szosowego na offroad– to właściwy moment, w którym warto zadbać o odpowiednie,  nowe opony.

 

Co więcej, zgodnie z polskim prawem, minimalna głębokość bieżnika opony motocyklowej to 1,6 mm. Okresowe badanie głębokości bieżnika pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na trasie oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia usterek. Uszkodzona opona stanowi zagrożenie zarówno dla Ciebie, jak i innych uczestników ruchu. Umów  się na wizytę w lokalnym serwisie Premio w celu sprawdzenia kondycji opon.

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.

Uszkodzenia opon motocyklowych

Opona jednośladu wymaga dbałości - sprawdź więcej informacji.

 

 

 

Dowiedz się więcej

Data produkcji opony: jak ją sprawdzić i jakie ma znaczenie?

Sprawdź, jak szybko i poprawnie sprawdzić datę produkcji opony.

 

 

Dowiedz się więcej

Jak czytać oznaczenia na oponach?

Oznaczenia na oponach pomogą kierowcy odpowiedzieć na szereg pytań: jak sprawdzić, czy opony są stare albo czy są odpowiednio zamontowane?

 

Dowiedz się więcej