Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Serwis opon ciężarowych

 

Zarządzanie flotą transportową to odpowiedzialne zadanie, które wiąże się również z dbałością o opony. Utrzymanie ich w jak najlepszym stanie to redukcja kosztów operacyjnych oraz większa niezawodność. Ponad 50 serwisów Premio specjalizuje się w serwisie opon ciężarowych, oferując wymianę opon, ich pogłębianie, bieżnikowanie czy pomoc drogową. Skontaktuj się z punktem obsługi opon ciężarowych sieci Premio i zarezerwuj wizytę.

Szczegóły usługi

Szczegóły usługi

Truck Tire Service


Serwis opon ciężarowych Premio to sieć ponad 50 punktów w całej Polsce, świadczących szereg usług dla Twojej floty transportowej:

 

  • Dobór opon ciężarowych – wybór opon to zadanie, wymagające przemyślenia wielu czynników, takich jak rozmiar czy typ opony, jej przeznaczenie czy zastosowany rodzaj bieżnika. Z pomocą ekspertów Premionaszą pomocą masz pewność, że wybór będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb Twojej floty.
  • Wymiana opon – wykwalifikowani pracownicy zadbają o ich montaż i demontaż, wykorzystując do tego nowoczesny sprzęt i narzędzia, przeznaczone do różnych rodzajów pojazdów transportowych.
  • Wyważanie opon ciężarowych – dzięki tej usłudze, pracownicy sieci Premio są w stanie zoptymalizować przebieg opon, zwiększając komfort prowadzenia pojazdu oraz zabezpieczyć elementy sterujące i zawieszenie.
  • Rotacja opon ciężarowych  – wpływa na żywotność opon i ich równomierne zużycie. Dodatkowo, rotacja opon poprawia trakcję, redukuje drogę hamowania i utrzymuje karkas opony w dobrym stanie, gwarantującym jej zdatność do procesu bieżnikowania.
  • Naprawa opon ciężarowych – eksperci Premio dokonają wstępnych oględzin stanu opony i sprawnie doradzą czy można naprawić oponę i przywrócić Twój pojazd szybko na drogę. Naprawy mogą być wykonywane metodą „na zimno” lub „na gorąco”. Naprawy na zimno polegają na uszczelnieniu opony i są zalecane w przypadku uszkodzeń powstałych w wyniku przebicia przez ostre przedmioty o regularnym kształcie, takie jak gwoździe. Poważniejsze uszkodzenia spowodowane przez przedmioty o nieregularnych kształtach, np. śruby, kamienie lub uszkodzenia mechaniczne, takie jak ślady hamowania wymagają zazwyczaj zarówno uszczelnienia i wzmocnienia opony przeprowadzając naprawę na gorąco. Ekspert doradzi, która metoda jest najlepsza dla Twojej opony.
  • Przegląd opon ciężarowych – regularne sprawdzanie stanu opon, kontrola głębokości bieżnika, utrzymanie prawidłowego ciśnienia i zwracanie uwagi na uszkodzenia ściany bocznej opony to pewność, że ogumienie Twoich pojazdów jest w jak najlepszej kondycji. Dodatkowo, usługa wpływa na przedłużenie żywotności opon, zapewniając odpowiednie ciśnienie (zwiększona efektywność paliwowa i równomierne zużycie opony) i wykrywając z wyprzedzeniem wszelkie uszkodzenia. Przegląd umożliwi również podjęcie dodatkowych działań, jeśli to konieczne – pozwoli to na uniknięcie niespodziewanych usterek w trasie. 

 

 

Opony ciężarowe – serwis mobilny

 

W sieci Premio dostępne są serwisy mobilne do Twojej dyspozycji. Dzięki temu uzyskujesz wsparcie przez serwis opon ciężarowych w siedzibie Twojej firmy. Eksperci serwisowi mogą również dotrzeć do Ciebie z pomocą w przypadku awarii pojazdu na drodze.

Kliknij na Znajdź serwis, żeby sprawdzić, które serwisy Premio mogą obsłużyć opony ciężarowe w Twojej flocie. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dany serwis posiada dodatkowo serwis mobilny, wejdź na jego stronę i poszukaj ikony Serwis mobilny – opony ciężarowe w sekcji Więcej usług. Następnie wystarczy skontaktować się bezpośrednio z serwisem Premio i umówić wizytę dla Twojej floty. 

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio.

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.