Wróć do listy usług

Sprzedaż felg

 

Felga aluminiowa to nie tylko dobrze wyglądające auto – ma również wpływ na prowadzenie pojazdu, a w konsekwencji również na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Dlatego też podczas kupowania alufelg do samochodu warto skonsultować się ze specjalistą sieci Premio.

Skontaktuj się z serwisem i zarezerwuj wizytę

Sprzedaż felg

Sprzedaż felg

Pora na nowe felgi? Dopasujemy do auta i pomożemy w wyborze.


Usługa dostępna w wybranych lokalizacjach

Szczegóły usługi

Szczegóły usługi

Dobór felg aluminiowych  do Twojego samochodu

 

Instrukcja obsługi Twojego samochodu zawiera informacje o standardowych dla niego rozmiarach felg. Jeżeli jednak chcesz skorzystać z felg o innych wymiarach – warto skonsultować się ze specjalistą. Wszelkie parametry, takie jak rozstaw śrub, średnica otworu centrującego czy odsadzenie felgi (ET), powinny zostać dobrane odpowiednio do modelu Twojego samochodu.

 

Niewłaściwy dobór felg może negatywnie wpłynąć na prowadzenie samochodu i doprowadzić do szybszego zużycia układu zawieszenia. Nie zawsze z pozoru najatrakcyjniejsza oferta jest odpowiednia dla naszego auta.

 

Wybrane serwisy samochodowe Premio posiadają szeroki wybór felg aluminiowych. Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio i umów się na wizytę w celu dobrania optymalnych felg do Twojego samochodu.

 

Dlaczego warto kupić felgi aluminiowe?

 

Felgi aluminiowe są wykonane ze stopów metali lekkich, co sprawia, że posiadają wysoką odporność w warunkach zimowych oraz skutecznie odprowadzają ciepło z układu hamulcowego, dzięki czemu nawet w trudnych warunkach na drodze siła hamowania nie powinna ulec pogorszeniu.

 

Ogromną zaletą felg aluminiowych jest ich atrakcyjny wygląd. Powierzchnia felg stanowi 15-20% powierzchni bocznej auta, dlatego mogą one dodatkowo podkreślić charakter samochodu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór felg aluminiowych, dlatego każdy kierowca może więc dobrać felgę według upodobań oraz w zależności od efektu, jaki chce uzyskać. W przypadku opon o większych rozmiarach (powyżej 18 cali), dostępne są praktycznie tylko felgi aluminiowe. 

 

 

Powiązane usługi

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się ze swoim lokalnym serwisem Premio

 

Warto wiedzieć

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować.

Szerokość felgi i osadzenie ET – o co w tym chodzi?

Wyjaśniamy, czym jest szerokość felgi i odsadzenie ET.

Dowiedz się więcej

Jak prawidłowo zmierzyć otwór centralny felgi?

Jak samodzielnie zmierzyć otwór centralny felgi stalowej i aluminiowej?

Dowiedz się więcej

Opony z rantem ochronnym: czy warto?

Doradzamy, czy warto zdecydować się na opony z rantem ochronnym.

Dowiedz się więcej