Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Continental WINTERCONTACT TS870P

Zima zapewnia deszcz, lód i śnieg. My zapewniamy Ci kontrolę.

Precyzyjne prowadzenie na śniegu i lodzie dzięki nowemu wzorowi bieżnika i lameli. Długie przebiegi i niskie opory toczenia przekładają się na niskie zużycia paliwa. Doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni dzięki nowej mieszance CoolChili™.

Opis

Zima zapewnia deszcz, lód i śnieg. My zapewniamy Ci kontrolę.

Zima Ci już nie straszna. Czy wiesz, że nic nie przylega lepiej do śniegu niż sam śnieg? Oto opona, która przenosi tę wiedzę na ulicę. Dzięki ulepszonej konfiguracji stromych równoległych lameli, można zebrać więcej śniegu z ziemi. Zapewnia to lepszą przyczepność i zapewnia większą kontrolę. Za każdym razem, gdy musisz hamować, długie krawędzie wycierające umożliwiają bardzo szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego, aby skrócić drogę hamowania na zamarzniętym podłożu. Po prostu odpędź deszcz. Ponieważ zimowe dni potrafią zaskoczyć deszczem, opracowaliśmy technologię, która zapewni doskonałe zachowanie podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Dzięki ulepszonemu składowi naszej mieszanki CoolChili™, która składa się z nowych zrównoważonych składników, możesz liczyć na lepsze hamowanie na mokrej nawierzchni, a specjalne rowki hydro zapewniają doskonałe właściwości w zakresie aquaplaningu. Tak więc, gdy robi się mokro, już wiesz, że jesteś doskonale przygotowany. Jedź dalej. Dalej. I dalej. Mniejszy opór toczenia skutkuje niższym zużyciem paliwa, a mniejsze ścieranie prowadzi do większych przebiegów. Tyle teorii. Oto jak stosujemy to w praktyce: szyta na miarę elastyczna matryca polimerowa z silnymi łańcuchami molekularnymi zapewnia mniejsze ścieranie na drodze i wydłuża żywotność opony. A kto odmówiłby trwałej opony, która pomaga zaoszczędzić pieniądze?

Precyzyjne prowadzenie na śniegu i lodzie dzięki nowemu wzorowi bieżnika i lameli. Długie przebiegi i niskie opory toczenia przekładają się na niskie zużycia paliwa. Doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni dzięki nowej mieszance CoolChili™.

Etykiety UE na opony

C
Efektywność paliwowa
Oszczędność paliwa jest miarą oporów toczenia opony. Opona o niskich oporach toczenia pozwala ograniczyć zużycie paliwa, ponieważ wymaga mniej energii do poruszania się.
B
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Przyczepność na mokrej nawierzchni jest miarą zdolności opony do hamowania na mokrych drogach.
B
Hałas na zewnątrz
Zewnętrzny hałas emitowany przez oponę, mierzony w decybelach. Hałaśliwość jest klasyfikowana od A (cicha) do C (głośna).
Przyczepność na śniegu
Opony z piktogramem przedstawiającym płatek śniegu na tle 3 szczytów górskich mają krótszą drogę hamowania na drogach pokrytych śniegiem, co jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa w warunkach zimowych, podczas jazdy po ośnieżonej powierzchni. W przypadku pojazdów osobowych piktogram ten jest przyznawany na podstawie pomiaru drogi hamowania samochodu przy prędkości początkowej 25 km/h na ubitym śniegu lub na podstawie pomiaru siły pociągowej opon. W przypadku pojazdów ciężarowych piktogram jest przyznawany na podstawie pomiaru reakcji opony na przyspieszenie.