Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Continental VANCONTACT CAMPER

Mobilne zycie wspierane przez niemiecka technologie.

Solidna konstrukcja zwieksza bezpieczenstwo podczas zwiekszonych obciazen zgodnie z normami CP

Doskonale prowadzenie i hamowanie na suchych drogach

Wysoka skutecznosc hamowania na mokrych, blotnistych i osniezonych drogach

Opis

Mobilne zycie wspierane przez niemiecka technologie.

Solidna konstrukcja zwieksza bezpieczenstwo podczas zwiekszonych obciazen zgodnie z normami CP.

Dzieki wzmocnieniu konstrukcji, opona jest mniej podatna na przeciazenia. Parametry opony, zgodne sa ze standardami Camping Pneus (CP) i zwiekszaja bezpieczenstwo podczas jazdy przy zwiekszonym obciazeniu.

Doskonale prowadzenie i hamowanie na suchych drogach.

VanContact™ Camper to niezawodna opona o lepszych osiagach, zapewniajaca krótkie hamowanie, pewne prowadzenie i stabilnosc na suchych drogach.

Wysoka skutecznosc hamowania na mokrych, blotnistych i osniezonych drogach.

Duza liczba lameli maksymalizuje dlugosc krawedzi w celu zazebienia sie z mokra droga i tym samym poprawia skutecznosc hamowania na mokrej nawierzchni. Dodatkowo system odprowadzania wody w ksztalcie litery V oraz szerokie boczne rowki skutecznie zapobiegaja zjawisku aquaplaningu. Szczególnie w warunkach zimowych, zwiekszona dlugosc krawedzi siatki zapewnia znakomita skutecznosc hamowania. W polaczeniu z rowkiem barkowym, VanContact™ Camper zapewnia doskonala przyczepnosc i prowadzenie na osniezonych drogach.

Zachowaj spokój na drodze i ciesz sie urlopem.

Solidna konstrukcja zwieksza bezpieczenstwo podczas zwiekszonych obciazen zgodnie z normami CP

Doskonale prowadzenie i hamowanie na suchych drogach

Wysoka skutecznosc hamowania na mokrych, blotnistych i osniezonych drogach

Etykiety UE na opony

C
Efektywność paliwowa
Oszczędność paliwa jest miarą oporów toczenia opony. Opona o niskich oporach toczenia pozwala ograniczyć zużycie paliwa, ponieważ wymaga mniej energii do poruszania się.
A
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Przyczepność na mokrej nawierzchni jest miarą zdolności opony do hamowania na mokrych drogach.
B
Hałas na zewnątrz
Zewnętrzny hałas emitowany przez oponę, mierzony w decybelach. Hałaśliwość jest klasyfikowana od A (cicha) do C (głośna).
Przyczepność na śniegu
Opony z piktogramem przedstawiającym płatek śniegu na tle 3 szczytów górskich mają krótszą drogę hamowania na drogach pokrytych śniegiem, co jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa w warunkach zimowych, podczas jazdy po ośnieżonej powierzchni. W przypadku pojazdów osobowych piktogram ten jest przyznawany na podstawie pomiaru drogi hamowania samochodu przy prędkości początkowej 25 km/h na ubitym śniegu lub na podstawie pomiaru siły pociągowej opon. W przypadku pojazdów ciężarowych piktogram jest przyznawany na podstawie pomiaru reakcji opony na przyspieszenie.