Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Uniroyal RAINSPORT 5

Znakomite osiągi na mokrej nawierzchni.

Idealnie dopasowana do takich modeli jak m.in.: Mercedes Sprinter, Volkswagen T5 i Fiat Ducato

Opis

Znakomite osiągi na mokrej nawierzchni.

Doskonała ochrona przed aquaplaningiem. Rowki w kształcie strzałek oraz trzy szerokie kanały obwodowe zapobiegają zawirowaniom wody w rowkach i zapewniają bardzo dobre jej odprowadzanie. Zwiększa to skuteczność ochrony przed aquaplaningiem. Wyjątkowo długi okres eksploatacji. Opona zużywa się równomiernie dzięki optymalnemu rozkładowi nacisku bieżnika na płaszczyźnie jego styku z nawierzchnią. Zapewnia to dłuższy okres eksploatacji opony oraz wysoką stabilność w zakrętach. Skrócona droga hamowania na mokrej nawierzchni. Liczne lamele i krawędzie tnące optymalizują odpływ wody z powierzchni styku z nawierzchnią (efekt wycieraczki). Przynosi to korzyść w postaci krótkiej drogi hamowania na mokrej nawierzchni.

Doskonała ochrona przed aquaplaningiem.

Idealnie dopasowana do takich modeli jak m.in.: Mercedes Sprinter, Volkswagen T5 i Fiat Ducato

Etykiety UE na opony

C
Efektywność paliwowa
Oszczędność paliwa jest miarą oporów toczenia opony. Opona o niskich oporach toczenia pozwala ograniczyć zużycie paliwa, ponieważ wymaga mniej energii do poruszania się.
A
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Przyczepność na mokrej nawierzchni jest miarą zdolności opony do hamowania na mokrych drogach.
B
Hałas na zewnątrz
Zewnętrzny hałas emitowany przez oponę, mierzony w decybelach. Hałaśliwość jest klasyfikowana od A (cicha) do C (głośna).