Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Barum POLARIS 5

Zimowe bezpieczenstwo dla Twojej rodziny.

Opony Barum zapewniaja dlugotrwala eksploatacje, co obniza koszty uzytkowania

Doskonala trakcja na sniegu

Pasuje idealnie do Skoda Octavia, VW Polo oraz Ford Focus

Opis

Zimowe bezpieczenstwo dla Twojej rodziny.

Doskonala trakcja na sniegu Optymalny uklad klocków z poprzecznymi nacieciami w centralnym uzebrowaniu i na barkach znacznie poprawia przyczepnosc na sniegu. Specjalny uklad wielofunkcyjnych lameli zapewnia lepsza przyczepnosc opony we wszystkich kierunkach podczas kontaktu z nawierzchnia drogi. Specjalna konstrukcja profilu na srodku poprawia przyczepnosc poprzeczna na sniegu. Zapewnia to wyjatkowo dobra trakcje, krótka droge hamowania i bezpieczna jazde na zasniezonych drogach.

Bezpieczne zachowanie na mokrej nawierzchni Lepsze rozmieszczenie rowków wzdluznych i poprzecznych poprawia odprowadzanie wody z bieznika na mokrej nawierzchni. Dodatkowe wyzlobienia w obszarze barkowym zapewniaja optymalny kontakt z podlozem i tym samym lepsze przyleganie opony do mokrej nawierzchni. Takie rozmieszczenie rowków wzdluznych i poprzecznych zapewnia zrównowazone i bezpieczne zachowanie na mokrej nawierzchni.

Wyzszy komfort z mysla o relaksujacej podrózy Udoskonalona struktura zestopniowanych klocków o róznej dlugosci po obu stronach bieznika ogranicza poziom generowanego halasu. Uzyskany w ten sposób niski poziom generowanego halasu sprzyja odprezajacej jezdzie i ogranicza zmeczenie kierowcy i pasazerów.

Wlasciwy wybór na zime.

Opony Barum zapewniaja dlugotrwala eksploatacje, co obniza koszty uzytkowania

Doskonala trakcja na sniegu

Pasuje idealnie do Skoda Octavia, VW Polo oraz Ford Focus

Etykiety UE na opony

D
Efektywność paliwowa
Oszczędność paliwa jest miarą oporów toczenia opony. Opona o niskich oporach toczenia pozwala ograniczyć zużycie paliwa, ponieważ wymaga mniej energii do poruszania się.
C
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Przyczepność na mokrej nawierzchni jest miarą zdolności opony do hamowania na mokrych drogach.
B
Hałas na zewnątrz
Zewnętrzny hałas emitowany przez oponę, mierzony w decybelach. Hałaśliwość jest klasyfikowana od A (cicha) do C (głośna).
Przyczepność na śniegu
Opony z piktogramem przedstawiającym płatek śniegu na tle 3 szczytów górskich mają krótszą drogę hamowania na drogach pokrytych śniegiem, co jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa w warunkach zimowych, podczas jazdy po ośnieżonej powierzchni. W przypadku pojazdów osobowych piktogram ten jest przyznawany na podstawie pomiaru drogi hamowania samochodu przy prędkości początkowej 25 km/h na ubitym śniegu lub na podstawie pomiaru siły pociągowej opon. W przypadku pojazdów ciężarowych piktogram jest przyznawany na podstawie pomiaru reakcji opony na przyspieszenie.