Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Dunlop Econodrive

Długie przebiegi i oszczędność paliwa dla ekonomicznej jazdy.

  • Mniejsze koszty eksploatacji
  • Mieszanka zapewniająca lepsza wytrzymałość
  • Trwałość i komfortowe prowadzenie
  • Dobre zachowanie na mokrej nawierzchni

Opis

Długie przebiegi i oszczędność paliwa dla ekonomicznej jazdy.

  • Mniejsze koszty eksploatacji
  • Mieszanka zapewniająca lepsza wytrzymałość
  • Trwałość i komfortowe prowadzenie
  • Dobre zachowanie na mokrej nawierzchni
Zalety
ECONODRIVE - Opony letnie Tire - 215/65/R16/109T
Mniejsze koszty eksploatacji
Opona Dunlop Econodrive została zaprojektowana w taki sposób, żeby zapewniać niższe opory toczenia i większe przebiegi.
Mieszanka zapewniająca lepsza wytrzymałość
Specjalna mieszanka bieżnika, zawierająca połączenia węglowe, charakteryzuje się większą sztywnością i wytrzymałością. Dodatkowo zawartość krzemionki redukuje opory toczenia i zmniejsza zużycie paliwa.
Dobre zachowanie na mokrej nawierzchni
Czterożebrowy wzór bieżnika gwarantuje doskonałe zachowanie na mokrej nawierzchni. Głębokie, centralne rowki bieżnika i otwarte barki opony pomagają w szybszym odprowadzaniu wody, redukując ryzyko aquaplaningu.
Trwałość i komfortowe prowadzenie
Specjalna konstrukcja opony Econodrive pozwala na jej długie użytkowanie, przy zachowaniu bardzo dobrych właściwości podczas prowadzenia i hamowania. Wzmocnione boki opony redukują uszkodzenia i pozwalają uzyskać mniejsze opory toczenia.
Zaprojektowany z myślą o niższych kosztach posiadania
Dla świadomych kosztów kierowców i menedżerów flot Dunlop Econodrive został opracowany w celu zapewnienia znacznej poprawy przebiegu i oszczędności paliwa.
Trwała mieszanka
Nasza specjalistyczna mieszanka bieżnika zawiera cząsteczki węgla, które poprawiają sztywność bieżnika i tarcie na drodze. Cząsteczki krzemionki pomagają obniżyć opory toczenia, co skutkuje lepszą oszczędnością paliwa.
Wydajność w mokrych warunkach pogodowych
Czterożebrowy wzór bieżnika zapewnia doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni. Głębokie rowki centralne i otwarty bark zapewniają szybkie odprowadzanie wody, zmniejszając ryzyko aquaplaningu.
Wytrzymałość i prowadzenie
Opona Dunlop Econodrive jest zbudowana na sztywnym i wytrzymałym karkasie, zaprojektowanym z myślą o długim okresie eksploatacji z ulepszonym pokonywaniem zakrętów i hamowaniem. Wzmocnione ściany boczne chronią przed uszkodzeniami na krawężnikach, jednocześnie poprawiając opory toczenia.
Jest ekonomiczny w eksploatacji Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym kierowcą, czy menedżerem floty, Dunlop Econodrive zapewnia znaczną poprawę, jeśli chodzi o przebieg i oszczędność paliwa.
Trwałe i łatwe w obsłudze Sztywna, trwała osnowa została zbudowana z myślą o długiej żywotności, zapewnia lepsze pokonywanie zakrętów i hamowanie. Opór toczenia został poprawiony dzięki wzmocnionym ścianom bocznym, które dodatkowo chronią przed uszkodzeniami na krawężnikach.
Trwała opona Ta opona ma specjalną mieszankę bieżnika zawierającą cząsteczki węgla. Cząsteczki te poprawiają sztywność bieżnika i tarcie na drodze. Dzięki cząsteczkom krzemionki opory toczenia są obniżone, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.
Osiągi na mokrej nawierzchni Oczekuj doskonałych osiągów na mokrych drogach dzięki czterożebrowej rzeźbie bieżnika. Ryzyko aquaplaningu jest zmniejszone dzięki otwartym barkom i głębokim centralnym rowkom.
Duża liczba lameli i nowa mieszanka bieżnika
Długość krawędzi bieżnika (bloki i rowki Z) wspomagają hamowanie i poprawiają przyczepność na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni.
Duża głębokość bieżnika
Duże przebiegi dzięki wysokiej grubości warstwy ścieralnej

Etykiety UE na opony

D
Oszczędność paliwa
Oszczędność paliwa jest miarą oporów toczenia opony. Opona o niskich oporach toczenia pozwala ograniczyć zużycie paliwa, ponieważ wymaga mniej energii do poruszania się.
C
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Przyczepność na mokrej nawierzchni jest miarą zdolności opony do hamowania na mokrych drogach.
B
Hałas zewnętrzny
Zewnętrzny hałas emitowany przez oponę, mierzony w decybelach. Hałaśliwość jest klasyfikowana od A (cicha) do C (głośna).