Opony Kleber

Kleber jest producentem opon na rynku od ponad 100 lat. Firma od 1981 roku należy do renomowanej marki Michelin i przekonuje na tym poziomie wysoką jakością swoich opon samochodowych. Dlatego również opony Kleber stanowią element oryginalnego wyposażenia nowych samochodów francuskiego producenta Renault. Odkryj w naszym asortymencie odpowiednie opony do Twojego samochodu osobowego, jak również lekkich ciężarówek, odpowiednie na każdą porę roku:

  • Opony letnie Kleber
  • Opony zimowe Kleber
  • Opony całoroczne Kleber

Historia opon Kleber

 

Historia firmy Kleber sięga początków XX wieku. Zaczyna się w 1911 roku od założenia Société Française B.F. Goodrich we Francji, gdzie już kilka lat później firma produkowała opony Kleber do różnych samochodów. W 1930 roku firma rozpoczęła produkcję opon lotniczych dla POTEZ 540, a w 1969 roku opony Klebera wzbiły się w niebo wraz z Concorde'm. W 1945 roku firma przeniosła się do Paryża na Avenue Kléber - od której pochodzi jej obecna nazwa. Kilka lat później, w 1948 roku Kleber wyprodukował swoje pierwsze opony rolnicze i do dziś oferuje wysokowydajne opony spełniające liczne wymagania. Kleber zrewolucjonizował rynek w 1951 roku, wprowadzając pierwszą oponę bezdętkową. Dziś znak firmowy firmy zdobi pies rasy bokser.

Charakterystyka opon Kleber

 

Wieloletnie doświadczenie i ciągłe badania ugruntowały pozycję firmy Kleber jako producenta wysokiej jakości opon samochodowych. Komfortowe wrażenia z jazdy i wysokie bezpieczeństwo to część obietnicy jakości Klebera. Dobra przyczepność opon umożliwia krótką drogę hamowania, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Dodatkowo niska ścieralność pozwala na dłuższą żywotność opon Kleber.