Opony Uniroyal

Opony Uniroyal są w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o mokre jak i śliskie warunki drogowe. Koncentrując się na bezpieczeństwie i niskim aquaplaningu, Uniroyal oferuje w ten sposób komfortową jazdę nawet przy złej pogodzie. Dziś marka jest częścią Continental AG, dzięki czemu korzysta z wieloletniego doświadczenia lidera międzynarodowego rynku produkcji opon. W naszej ofercie znajdziesz opony Uniroyal na każdy sezon:

  • Opony letnie Uniroyal
  • Opony zimowe Uniroyal
  • Opony całoroczne Uniroyal

Historia opon Uniroyal

 

Początki firmy Uniroyal leżą u dziewiętnastowiecznego wizjonera. Belg Oscar Englebert wcześnie dostrzegł potencjał nowego surowca, jakim jest guma. Już w 1868 roku sprzedawał w Liège artykuły z nowego materiału. Wraz z synem rozszerzył produkcję, stawiając przede wszystkim na wodoodporną jakość gumy - dzięki temu Englebert stał się pierwszym producentem opon samochodowych w krajach Beneluksu, który kilka lat później przyczynił się do wygrywania wyścigów w sportach motorowych. W 1899 roku opony Uniroyal wygrały 24-godzinny wyścig Le Mans, bo nie trzeba było ich zmieniać. Słowa o jakości marki rozeszły się po całym świecie, tak że pod koniec lat 50. firma United States Rubber Company połączyła się z firmą Englebert. Od 1967 roku marka ta nosi nazwę Uniroyal.

Właściwości opon Uniroyal


Znakiem rozpoznawczym Uniroyal są pomysłowe opony, które zmniejszają ryzyko aquaplaningu na mokrej drodze - dlatego parasolka zdobi logo marki. Najnowsza innowacja, opona Uniroyal Rainsport 5, została zainspirowana przez rekiny. Tak zwana technologia Shark Skin umożliwia płynny przepływ wody wzdłuż opony deszczowej, niczym łuski rekina. Oferuje to kierowcy większą stabilność na zakrętach i precyzyjne zachowanie kierownicy nawet w błocie i kałużach.