Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony Pirelli

Firma Pirelli jest zaangażowana w sporty motorowe od około 150 lat. Od początku produkcji opony Pirelli prowadzą pojazdy bezpiecznie do celu. Wysoka jakość i sukces opon nie istnieją tylko na torze wyścigowym. Ponieważ podczas ruchu drogowego opony Pirelli oferują również bezpieczeństwo i wyjątkowe wrażenia z jazdy. U nas znajdziesz opony samochodowe w dobrych cenach na każdy sezon:

  • Opony letnie Pirelli
  • Opony zimowe Pirelli
  • Opony całoroczne Pirelli

Historia marki Pirelli

 

Historia opon Pirelli sięga daleko w przeszłość. W 1872 roku Giovanni Battista Pirelli założył Pirelli & C, fabrykę gumy, która początkowo produkowała druty, kable i opony rowerowe. Szybko firma się rozwijała, dzięki czemu w 1902 roku wyprodukowała pierwszą oponę Pirelli. Od tego momento nie było żadnego hamowania. Już w 1907 roku opony Pirelli przyniosły księciu Scipione Borghese pierwszy światowy sukces w liczącym 16 000 kilometrów rajdzie samochodowym z Pekinu do Paryża. Od tego czasu firma napędza rozwój opon Pirelli swoimi innowacjami, aby kierowcy mogli doskonalić się na torze wyścigowym. Bliskość ze sportem motorowym trwa do dziś, gdyż Formuła 1 i Pirelli idą ze sobą w parze - od 2011 roku producent jest wyłącznym dostawcą opon dla Mistrzostwa Świata Formuły 1.

Właściwości opon Pirelli

 

Wysoka przyczepność oraz wzór bieżnika opon oferują doskonały komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Na przykład, wiele opon Pirelli wykorzystuje zaawansowaną technologię "Seal-Inside". Zapobiega ta innowacja to natychmiastowej utracie ciśnienia w przypadku przebicia opony przez ciało obce, co pozwala uniknąć utraty kontroli nad pojazdem. Ta jakość dostępna jest nie tylko dla samochodów osobowych: opony Pirelli dostępne są również dla ciężarówek i motocykli!
 

 

Opony według sezonu

Popularne rozmiary opon Pirelli