Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Opony Nexen

 

Południowokoreański producent opon Nexen przekonuje jakościowymi oponami samochodowymi w rozsądnych cenach. Swoim hasłem "We Got You!" (po polsku "Jesteśmy tu dla Ciebie") firma pokazuje swoje zaangażowanie w sprawy klientów, dla których produkuje opony Nexen wykorzystując najnowsze badania naukowe. Firma Nexen Tire produkuje przede wszystkim opony do samochodów osobowych i SUV-ów, w ofercie znajdują się odpowiednie modele na różne warunki pogodowe. Odkryj naszą różnorodność opon Nexen:

  • Opony letnie Nexen
  • Opony zimowe Nexen
  • Opony całoroczne Nexen
Sava logo

Historia opon Nexen

 

Sukces opon Nexen sięga połowy XX wieku. W 1942 roku firma została założona pod nazwą Heung-A Rubber Industry, ale nie mogła rozpocząć produkcji z powodu wojny koreańskiej. W 1956 roku firma wyprodukowała pierwsze opony Nexen - torując drogę do sukcesu marki jako pierwszego koreańskiego producenta opon. Wraz z przełomem tysiącleci przyszła nowa nazwa: Jako Nexen (Next Century, po polsku "następne tysiąclecie") firma sprzedaje teraz globalnie swoje opony Nexen i ciągle pracuje nad nowymi technologiami.

Właściwości opon Nexen

 

Opony Nexen cechują się szczególnie korzystnym stosunkiem jakości do ceny i nadają się głównie do regularnego użytku na drogach. Opony przekonują solidnym prowadzeniem, nawet w śniegu i deszczu. Jest to możliwe dzięki wzorowi bieżnika w kształcie litery V, który można znaleźć w wielu oponach Nexen. Krótka droga hamowania, stabilne prowadzenie i dobra przyczepność sprawiają, że opony Nexen są chętnie wybierane w niższym przedziale cenowym. Choć większość opon przeznaczona jest do transportu osobowego, Nexen oferuje również sportowe opony wyczynowe.
 

 

Opony według sezonu

Popularne rozmiary opon Nexen